To serca bicie zabija samotność tak. Zamykam oczy i frunę i płynę gdzieś tam. Nie chcę nic więcej. Na twarzy ciepły wiatr. Chcę by mnie budził. I wschody zachody, nie czas. Cały świat przede mną jak szeroki kadr. Otwieram dach. We włosach wiatr zamieszał tak. Nie myślę już gdzie Ty, gdzie ja. Po co mi słowa, jak słowa zabiera wiatr. Ja falą niesiona, a woda jest słona, jak ja. Na mojej twarzy, jak mapa są moje dni. Od słońca zmarszczki, te kropki i kreski i łzy. Cały świat przede mną jak szeroki kadr. Otwieram dach. We włosach wiatr zamieszał tak. Nie myślę już gdzie Ty, gdzie ja.

Macelina Stoszek pochodzi z Cieszyna, pierwsze lata twórczości spędziła we Wrocławiu, jest absolwentką wokalistyki na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zadebiutowała w 2007 r. z grupą „Mariija” i zdobyła trzecie miejsce w programie Nowa Generacja emitowanym przez TV 4. W 2011 roku został wydany jej debiutancki album zatytułowany „Marcelina”. Utwór „Motyle” z tej płyty wykorzystano w reklamie społecznej w Rosji i był emitowany w tamtejszej telewizji państwowej. W 2012 roku Marcelina otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”). Rok 2013 roku rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody „Człowiek roku Wrocławia”. W marcu piosenkarka zagrała koncerty w Paryżu, którym partnerował Instytut Polski. W maju znalazła się wśród artystek (m.in. Kasia Malejonek, Halina Mlynkowa, Kasia Kowalska, Marika) udzielających się w projekcie „Panny wyklęte” (płyta została wydana we wrześniu 2013 roku). Marcelina napisała tekst do utworów „On nie zapomni” oraz „Prawem wilka”. Płyta zatytułowana Panny wyklęte była jednym z przedsięwzięć projektu Rok Żołnierzy Wyklętych, realizowanego przez Fundację Niepodległości wraz z IPN i Fundacją Ośrodka KARTA. W 2013 roku miała premierę druga autorska płyta Marceliny zatytułowana „Wschody Zachody” utrzymana w klimacie alternatywnego popu, do której tytułowy teledysk zrealizowano w Maroko. Marcelina była autorką i współkompozytorką wszystkich piosenek (z wyjątkiem jednej), a także autorką grafiki albumu. Piosenka cudownie wpasowana jest w letni klimat, w którym mamy więcej czasu na radość życia.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.