W niedzielę 16 lipca na boisku w Rudnicy odbył się XXI Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana o Puchar Wójta Gminy Stoszowice. Wzięło w nim udział 5 drużyn: Wieża Rudnica (gospodarze), Cis Brzeźnica, Piasek Potworów, Inter Ożary i gościnnie zaproszona drużyna z okręgu wrocławskiego Szaluna Zębice.

Zespoły grały systemem każdy każdym, mecze trwały po 2×15 minut, a o końcowych miejscach drużyn decydowała liczba zdobytych punktów. Łącznie odbyło się 10 meczy. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, a przy porażce – 0 pkt. natomiast w przypadku remisu drużyny nie otrzymywały od razu po 1 punkcie, tylko była przeprowadzona seria rzutów karnych. Na wzór meczów siatkarskich ta drużyna, która wygrała rzuty karne otrzymywała 2 punkty, a drużyna przegrana zdobywała 1 punkt.

WYNIKI MECZY:

  • Inter Ożary – Cis Brzeźnica 2:1
  • Piasek Potworów – Wieża Rudnica 1:6
  • Inter Ożary – Szaluna Zębice 1:1, k. 4:3
  • Cis Brzeźnica – Piasek Potworów 4:0
  • Wieża Rudnica – Szaluna Zębice 1:0
  • Inter Ożary – Piasek Potworów 2:0
  • Cis Brzeźnica – Wieża Rudnica 0:1
  • Piasek Potworów – Szaluna Zębice 0:7
  • Inter Ożary – Wieża Rudnica 1:2
  • Cis Brzeźnica – Szaluna Zębice 2:3

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Wieża Rudnica 12 pkt
2. Inter Ożary 8 pkt
3. Szaluna Zębice 7 pkt
4. Cis Brzeźnica 3 pkt
5. Piasek Potworów 0 pkt

Na Turnieju w Rudnicy oprócz zawodników i kibiców pojawiły się także ważne osobistości. Przybyli m.in. wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz oraz wiceprezes Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu Józef Mierzwiński. Organizatorzy dziękują bardzo za zaszczycenie imprezy tą obecnością,  bo jak widać, turniej cieszy się dużą renomą. Na zakończenie turnieju wójt Paweł Gancarz, sołtys wsi Rudnica Tadeusz Kowalczyk, kierownik drużyny gospodarzy Monika Czekaj i zawodnik Wieży Rudnica Artur Kostan (syn Ireneusza Kostana, imienia którego od 20 lat jest rozgrywany turniej) wręczyli puchary i nagrody najlepszym drużynom turnieju oraz zawodnikom, którym przyznano nagrody indywidualne. Nagrodzeni to:

KRÓL STRZELCÓW: Zouhair Benzaouia (Szaluna Zębice) – 6 goli,

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Wojciech Cwek (Inter Ożary),

NAJLEPSZY ZAWODNIK: Andrzej Sieradzki (Wieża Rudnica).

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom oraz sędziom za udział w turnieju, a także sponsorom: Gminie Stoszowice, hurtowni sportowej Festa z Dzierżoniowa, Państwu Kaczmarek z Lutomierza, Państwu Kopytko z Rudnicy oraz zawodnikowi Wieży Rudnica, Arturowi Kostan. Dziękują również kibicom, którzy w niedzielne popołudnie w dużej ilości przybyli dopingować własne ekipy oraz wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju, a było tych osób sporo. Dobrze, że istnieją jeszcze ludzie, na których można liczyć i którzy udzielają się społecznie. Szczególne podziękowania należą się tutaj Państwu Irenie i Zbigniewowi Czekaj, którzy wkładają dużo pracy w funkcjonowanie klubu i bez pomocy których turniej by się tak systematycznie od wielu lat nie odbywał. Organizatorzy już zapraszają na turniej za rok!