Głucha cisza w zaspanym domu, wczesny ranek. Chodzę wkoło niepotrzebny nikomu. Chowam się w obrazach telewizji, trawię słowa wypowiadane na wizji. Czas już wyjść czy jeszcze zostać trochę? To pytanie powraca – zadaję je sobie codziennie.

Jacek Kuderski – muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Związany z zespołem „Myslovitz” i członek Akademii Fonograficznej. Pochodzi z Mysłowic. Wcześniej z bratem Wojciechem Kuderskim grali w sekcji rytmicznej (Jacek na basie a Wojtek na perkusji) i tak trafili do „The Freshman” a potem „Myslovitz”. Obecnie wraz z Przemkiem Myszorem głównym kompozytorem grupy. Premiera pierwszego solowego albumu Jacka Kuderskiego miała miejsce w 2008 r. pod znamiennym tytułem „Xperyment 2004-2007”. Muzyk kompozycyjnie i brzmieniowo filtruje z latami 70. i 80. Potrafi zachwycić słuchacza również wysublimowanymi aranżami swoich piosenek. Jego produkcją najnowszą, bo z maja 2017 roku, jest  piosenka „Niepokój”. Poza warstwą słowną i muzyczną, których autorem jest Jacek Kuderski, mamy jeszcze do czynienia z zagadkową narracją obrazu filmowego. Puenta zaskakuje jeszcze bardziej.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.