„Jak wygląda rzeczywistość ucznia? Codziennie po siedem godzin w szkole, po lekcjach prace domowe, w ostatnim czasie jeszcze więcej nauki z powodu zakończenia roku szkolnego. Ale to już za nami. A co przed nami? Poranek bez budzika,  czas wolny, słodkie leniuchowanie, słońce, które już od kilku dni świeci i przypomina wszystkim, że właśnie zaczynają się tak długo wyczekiwane i bardzo zasłużone wakacje.”

Tak w swoim wystąpieniu koniec roku szkolnego i początek wakacji letnich opisała Beata Lis – dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach w trakcie uroczystego finału roku szkolnego 2016/2017 w miniony piątek. Ceremonia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego RP. Po powitaniu przybyłych przez świetnie prowadzące całe wydarzenie Natalię Kaszczyszyn i Julię Knochowską, wręczone zostały certyfikaty „Przyjaciela Szkoły”. Dla osób, które otrzymały to podziękowanie za współpracę ze szkołą pięknie zaśpiewał chór szkolny. Imiona i nazwiska „Przyjaciół Szkoły” widniały na symbolicznych kwiatkach tworzących scenerię apelu. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się m.in. wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, który jest w naszym okręgu wyborczym posłem na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Polityka reprezentował asystent społeczny Tomasz Krzeszowiec. Innym wyróżnionym był także były wójt Gminy Ciepłowody Jan Bajtek. Inni docenieni to m.in. prezes Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich Józefa Warechowicz, wójt Gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Irena Balikowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Krystyna Szymańska, dyrektor ZOZ Pomoc Doraźna Beata Gil, komendant powiatowy Policji Arkadiusz Szmytkowski, Tomasz Mądry reprezentujący komendę powiatową Państwowej Straży Pożarnej, ks. proboszcz Ryszard Słowiak i Tomasz Olszewski, któremu szkoła zawdzięcza (relacjonowane przez nasz portal) coroczne spotkania z polskimi mistrzami olimpijskimi. Z kolei dyrektor ZSS Beata Lis otrzymała okolicznościową plakietę i list od szefa Placówki Straży Granicznej w Kłodzku za wzorową współpracę z tą ważną służbą mundurową.

Następny podniosły moment apelu to ślubowanie absolwentów klas III gimnazjum oraz przekazanie symbolu społeczności szkolnej nowemu pocztowi sztandarowemu. Sandra Sroka, Patrycja Łuczak i Krzysztof Szalczyk oddali pod opiekę sztandar Ani Zarównej, Julii Orzoł i Dominikowi Zugajowi.

Kolejny miły etap uroczystości to wręczenie przez dyrektor Beatę Lis oraz sekretarza Gminy Roberta Sarnę nagród dla najlepszych uczniów. Wśród uczniów młodszych klas szkoły podstawowej wyróżnieni zostali:

 • z kl. I: Zofia Pietrykiewicz, Zuzanna Iżyniec, Wojciech Zych, Bartosz Puzio, Emilia  Tomasiak,
 • z kl. IIa: Michał Opyc, Ziemowit Szopiński, Dawid Woszczyk, Filia Andrejczuk, Dawid Marczak oraz Paulina Polny,
 • z kl. IIb: Dagmara Tapka, Emilia Myślińska, Dawid Hercuń, Adam Wolski,
 • z kl. IIc: Julia Ślusarczyk, Julia Piątek,
 • z kl. IIIa:  Oliwia Jamborska, Małgorzata Pietrykiewicz, Aleksandra Rydz, Filip Kłocko.
 • z kl. IIIb: Wiktoria Wolska, Aleksandra Szczepańska, Maciej Bochenek, Mateusz Bębenek, Marcin Idzi, Zofia Ułan.

Dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej, którzy osiągnęli średnią powyżej 4,75, efektem były świadectwa z czerwonym paskiem. Nagrody i listy gratulacyjne dla rodziców odebrali:

 • z kl. IV: Paulina Zioła, Konrad Jamborski, Wojciech Mazowita, Filip Gryk-Waloszek, Laura Wrońska, Kacper Mospan, Dominika Szałapata,
 • z kl. V: Julia Kołodziej, Paulina Bielecka, Dorota Bochenek, Julianna Opioła, Roksana Zielonka, Mateusz Mądry, Kacper Bednarowski, Anna Hrabczak,
 • z kl. VIa: Natalia Bielecka, Emilia Olejarnik, Sebastian Zioła, Dominika Wyrozumską,
 • z kl. VIb: Agata Figas, Sara Zioła, Mikołaj Kwiatkowski.

Wśród gimnazjalistów, którzy osiągnęli średnią powyżej 4,75 oraz odebrali świadectwo z czerwonym paskiem i listy gratulacyjne dla rodziców byli:

 • z kl. I: Joanna Adamowicz,
 • z kl. IIa: Aleksandra Opyc, Agnieszka Kwiatkowska, Tomasz Stawowy, Natalia Grzegorzek, Dominika Zugaj, Anna Zarówna,
 • z kl. III: Magdalena Ozga, Magdalena Wilk, Patrycja Łuczak, Sandra Sroka, Natalia Kaszczyszyn.

Tradycyjnie już uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,0 zostali wpisani do Złotej Księgi. Byli to: Konrad Jamborski, Paulina Zioła, Kacper Mospan, Dominika Szałapata, Filip Gryk-Waloszek, Wojciech Mazowita,  Paulina Bielecka, Dorota Bochenek, Julianna Opioła, Mateusz Mądry, Kacper  Bednarowski, Roksana Zielonka, Sebastian Zioła, Joanna Adamowicz, Aleksandra Opyc, Anna Zarówna, Agnieszka Kwiatkowska, Sandra Sroka, Magdalena Ozga, Magdalena Wilk, Patrycja Łuczak.

Prestiżową nagrodę, jaką jest tytuł Szkolnego Olimpijczyka Gimnazjum przyznawaną za wszechstronne osiągnięcia na niwie nauki, zaangażowania społecznego, udziału w konkursach i niezawodną uczniowską postawę o za rok szkolny 2016/2017 otrzymała Magdalena Ozga. Laur i statuetkę z napisem „Citius, Altius, Fortius” symbolizującym idee olimpijskie przyświecające Zespołowi Szkół Samorządowych w Ciepłowodach Magdalenie wręczyła pani dyrektor szkoły i pan sekretarz gminy.

Uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy osiągnęli najwyższą średnią w szkole zostaną wręczone nagrody specjalne, których fundatorem  jest wójt Gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski oraz Rada Rodziców. Nagrody te otrzymały Paulina Bielecka oraz Aleksandra Opyc. Wyróżnienie za 100-procentowy  wynik na  egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego otrzymała Klaudia Czarnecka. Za sukcesy w różnych konkursach i zawodach sportowych na szczeblu  nagrodzeni zostali: Tomasz Stawowy,  Agnieszka Kwiatkowska, Aleksandra Opyc, Anna Zarówna, Natalia Grzegorzek, Emilia Sokołowska, Paulina  Bielecka, Dorota Bochenek, Martyna  Klonowska, Paulina Zioła, Dagmara Tapka, Małgorzata  Pietrykiewicz, Jula Piątek, Mikołaj Kwiatkowski, Natalia Grzegorzek i Emilia Sokołowska. Najlepszymi sportowcami Gimnazjum przez całe trzy lata nauki zostali uznani:  Krzysztof Szalczyk, Daniel Tekieli, Karol  Kubuszek, Klaudia  Cichowska, Patrycja  Łuczak i Dawid  Superson.

Bank PKO BP SA ufundował nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO. Tak wyróżnionymi uczennicami okazały się Wiktoria Walerska i Dagmara Jaksender. Prezenty wręczała Beata Pieniążek z oddziału PKO BP SA w Ząbkowicach Śląskich.

Uczennice prowadzące apel podsumowały całą uroczystość. Powiedziały m.in.: „W imieniu całej społeczności szkolnej chciałyśmy podziękować gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły. Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze. Dziękujemy za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Państwa liczyć.” Zamykając ceremonię i tym samym rok szkolny, dyrektor Beata Lis powiedziała m.in.: „Pamiętajcie! Każdy dzień jest ważny i niepowtarzalny. Korzystajcie z tych dni. Jeszcze raz wszystkim życzę wspaniałych i bezpiecznych wakacji. I na koniec dobra wiadomość. W tym roku wakacje są dłuższe o 3 dni, dlatego też do zobaczenia 4 września.” Ta informacja wzbudziła niezwykły entuzjazm wśród dziewcząt i chłopców. Po spotkaniach w grupach klasowych zaczęły się letnie wakacje 2017.

Dla uczennic i uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach, miniony rok szkolny był bardzo udany, ale też przede wszystkim pracowity. Zaangażowanie pedagogów, ciepła atmosfera budowana przez uczniów i rodziców, widoczne są tu na co dzień, ale i w trakcie rozmaitych wydarzeń. Wakacje to czas odpoczynku, na który wszyscy solidnie tu zapracowali. Tym, co wyróżnia szkołę w Ciepłowodach jest nadzwyczajna troska o to, by okazać wdzięczność i szacunek dla najmniejszego nawet zaangażowania w tworzenie dobra społeczności szkolnej. Szczególną rolę w tym wspólnym dziele pełnią rodzice, którzy stojąc obok swoich pociech, odbierali listy gratulacyjne i podziękowania za różne formy wspierania szkoły. Atmosfera tej i wielu innych uroczystości w Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach pokazuje, że to jest wspólnota, w której wszyscy mają swój twórczy udział.