Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki” odbył się 25 maja 2017 r. Wzięli w nim udział uczniowie z SP nr 1 i ZS nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, którzy w swoich szkołach napisali najlepiej dyktanda na dwóch poziomach: klasy II-III i klasy IV-VI. Konkurs ma już piętnastoletnią tradycję, a Pan wójt Marcin Czerniec patronuje temu wydarzeniu już po raz dziesiąty.

Uczniowie mieli za zadanie napisanie dyktanda najeżonego trudnościami ortograficznymi i wywiązali się z tego zadania znakomicie. W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła Natalia Wolak, II miejsce przypadło Mai Mirzewskiej, natomiast III zdobyła Emilia Sowa. Wszystkie uczennice uczęszczają do SP nr 1. W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęła Kornelia Maryniak, II Filip Wach ,uczniowie uczęszczają do ZS nr 2; III miejsce zdobył Ruben Krawiec z SP nr 1.

Pan wójt Marcin Czerniec wraz z Panią dyrektor Bożena Kołodziej pogratulowali zwycięzcom i wręczyli nagrody – pióra oraz dyplomy. Konkurs uświetnił tradycyjnie występ grupy świetlicowej pod kierunkiem Pani Grażyny Mikulskiej. Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć młodszą grupę w układzie gimnastycznym, natomiast starsi uczniowie – trzecioklasiści zatańczyli do muzyki Michaela Jacksona.

Konkurs jest już wpisany na stałe do kalendarza szkoły i mamy nadzieję na kolejne piętnaście lat sukcesów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVI Straaasznie Fajny Spływ Samorządowy
Następny artykułRodzinny dom
Zabkowice4YOU.PL to mobilny portal, na którym znajdziesz praktyczne informacje dotyczące tego, co dzieje się na terenie Powiatu Ząbkowickiego. Podajemy to, co ważne w życiu publicznym i gospodarczym, istotne w sferze aktywności społecznej, interesujące w dziedzinie kultury i sportu.