Przez szereg kilku dni w Szkole Podstawowej nr 1 w Ząbkowicach Śląskich wszystko toczyło się wokół akcji „Kwiatek dla Tosi”. Pomysłodawczynie – pani Justyna Zabłocka i pani Joanna Chuderska-Jendraszczyk – zorganizowały sztab czuwający nad zbiórką, redaktorzy „Nowinek z Jedynki” sprzedawali gazetkę, wolontariusze zbierali pieniądze, a młodsi uczniowie pracowicie rysowali laurki, mające dodać dziewczynce otuchy.

Punkt kulminacyjny akcji nastąpił w dzień zakończenia roku szkolnego. Uczniowie i rodzice, zamiast przynosić kwiatki i bombonierki, chętnie wrzucali pieniądze do puszek, które wypełniały się w zaskakująco szybkim tempie! Po apelu do pracy przystąpiła komisja mająca za zadanie przeliczyć zebrane fundusze i dokonać wpłaty w banku. Całemu procesowi zliczania datków z uśmiechem na ustach przyglądała się mama Tosi, która przybyła do szkoły, by nam podziękować. Dzięki hojności wszystkich ofiarodawców udało nam się zebrać kwotę 3.369 złotych!

Grono Pedagogiczne składa serdecznie podziękowania tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel: przede wszystkim ofiarodawcom – Uczniom i Rodzicom nie tylko naszej szkoły, ale także Przedszkola w Tarnowie i Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek. Dziękujemy redaktorom „Nowinek z Jedynki, którzy zdecydowali przeznaczyć zyski z gazetki na ten cel, a także wszystkim wolontariuszom. Dzięki Wam udało nam się uzyskać tak fantastyczny wynik.