„Biorąc pod uwagę me wielkie zdolności, kazano mi powitać zgromadzonych gości. A więc witam, witam z wielką uprzejmością i z całego serca polską gościnnością. Jeśli coś nie dość składnie nam się ułoży, to wybaczcie, bośmy przecież amatorzy. A teraz usiądźcie sobie wygodnie, a my Was ugościmy, obiecuję godnie. Bo jesteście dla nas najważniejsi w świecie, a jak Was lubimy, na dzisiejszym festynie zaraz się dowiecie.”

Tymi słowami 10 czerwca na terenie Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach  rozpoczął się kolejny już szkolno-przedszkolny festyn, który w tym roku nosił tytuł: „Bawią się znakomicie – uczniowie, nauczyciele i rodzice”. Imprezę poprowadzili Anna Garbowska – nauczycielka języka polskiego w naszej szkole i Krzysztof Cwynar – aktor Teatru Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich. W tym roku para prowadzących wcieliła się w postacie ojca i córeczki. Nad oprawą muzyczną festynu czuwał niezastąpiony Włodzimierz Szuwarowski.

Na festynie wśród licznie zgromadzonych gości powitaliśmy wójta Gminy Ciepłowody Łukasza Białkowskiego, policjantów Komendy Powiatowej Policji z Ząbkowic Śląskich: Marzenę Chwedeczko, Rafała Smelę i Jarosława Kępkę, przedstawicieli Straży Pożarnej w Dobrzenicach, radnych Gminy Ciepłowody oraz wielu przyjaciół naszej szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznego festynu: panu Wójtowi Łukaszowi Białkowskiemu,  panu Bronisławowi Koziołkiewiczowi oraz panu sołtysowi Grzegorzowi Bieleckiemu. Nasze podziękowania kierujemy także w stronę pana Tomasza Mądrego –  zastępcy komendanta Jednostki Ratowniczej Powiatowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich za przygotowanie i prace porządkowe na placu szkolnym. Wśród mnóstwa przygotowanych atrakcji znalazło się coś dla ciała i dla ducha. Mogliśmy między innymi oglądać występy artystyczne przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, pokazy policji, straży pożarnej, pokaz iluzjonisty, konkursy rodzinne, atrakcje sportowe, animacje dla dzieci, atrakcje kulinarne „Master Szefa”, występ zespołu „Ciepłowodzianki”.  W czasie festynu rozegrano dwa mecze. Pierwszy o puchar dyrektora szkoły, który sędziował Wojciech Fajkowski – nauczyciel wf. Drugi mecz  rozegrał się między nauczycielami, a rodzicami. Był pełen zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji.

W tym roku, tak, jak w ubiegłym gościliśmy klub taneczny „Aktan” z Ziębickiego Centrum Kultury. Grupa ta należy do Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Prowadzi ją Jerzy Michalski – tancerz międzynarodowej klasy tanecznej „S”. Wśród zwycięzców wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych znajduje się uczeń naszej szkoły podstawowej Mateusz Mądry. Mogliśmy posmakować także wszelkich pyszności przygotowanych przez Radę Rodziców. Przedostatnim punktem festynu był wspólny taniec przy piosence Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”, do którego wszystkich rodziców, dzieci i nauczycieli zaprosiła dyrektor Beata Lis. Ostatnim punktem festynu była zabawa pod gwiazdami. Zagrał dla nas zespół „Music Dance”. Cieszymy się, że tegoroczny festyn okazał się dla społeczności szkolno-lokalnej kolejną radosną imprezą, na której miło i sympatycznie mogły bawić się całe rodziny, nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zgromadzeni goście.

Dyrekcja i Nauczyciele ZSS w Ciepłowodach serdecznie dziękują Radzie Rodziców Przedszkola i Radzie Rodziców Szkoły za zaangażowanie i za wszelką pomoc przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest festyn szkolny.

Anna Garbowska