Dziś wreszcie się wyspałem – nie, to nie to. Coś może zrozumiałem – to też nie.  A może coś mi wyszło – nie, to nie to. Czy może samo przyszło – kto to wie? Gdy wpada coś do głowy, jestem czasem nie gotowy i nie wiem tak do końca w czym jest rzecz. To prawda, że czasami było słabo miedzy nami, a teraz nagle jest odwrotnie wręcz. Szafa gra, meble tańczą. Świat jest dziś pomarańczą. Dzięki Tobie ten lotny stan. Szafa gra, o to chodzi. Chwilą żyć – nie zaszkodzi. Tylko będąc z Tobą tak mam! Me wady naprawiłaś – nie, to nie to. Mych kumpli polubiłaś – to też nie. Przymknęłaś na cos oko – nie, to nie to. A może szerzej otworzyłaś je? Energia mnie rozpiera, Ty nią jesteś tu i teraz, że Tatry mogę przenieść aż na Hel. Przy pełnej świadomości wierzę w to bez wątpliwości, że miłość to jedyny życia cel… Szafa gra, meble tańczą. Świat jest dziś pomarańczą. Dzięki Tobie ten lotny stan. Szafa gra, o to chodzi. Chwilą żyć – nie zaszkodzi. Tylko będąc z Tobą tak mam!

Zespołu Golec uOrkiestra nie trzeba przedstawiać miłośnikom dobrej polskiej piosenki. Formacja zaczęła grać i śpiewać, a przede wszystkim ocieplać nastroje słuchaczy w 1999 roku. Liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”. Grupa zawojowała muzyczną scenę spajając elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Kołem zamachowym okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki  rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu. W 2000 roku zespół potwierdził swój sukces. Słynne „Ściernisco” okrzyknięto hymnem pokolenia odradzającej się po 1989 roku Polski. Żartobliwy, pełen wiary i optymizmu tekst refrenu cytował nawet prezydent USA George W. Bush w swoim przemówieniu podczas oficjalnej wizyty w Polsce w 2002 roku. Bracia Golcowie w 2003 r. zainicjowali działalność fundacji zajmującej się min. kultywowaniem muzyki łuku Karpat poprzez tworzenie na Żywiecczyźnie dziecięcych ognisk twórczości artystycznej.  Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do  oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce. Dosłownie kilkanaście dni temu formacja zaprezentowała nową piosenkę pt. „Pomarańcza”, która – jak zwykle – werbalną prostotę i melodyczną lekkość łączy z pozytywnym przesłaniem.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.