W Zespole Szkół Samorządowych w Ciepłowodach odbył się uroczysty apel z okazji dnia Patrona Szkoły Podstawowej Adama Mickiewicza. Tradycja lat, a jednocześnie kreatywność sprawia, że ten dzień każdego roku jest wyjątkowym świętem.

Uczniowie naszej szkoły z dumą powtarzają słowa patrona: „Miej serce i patrzaj w serce”, „Łam, czego rozum nie złamie’’. Mówić o Mickiewiczu, to mówić pięknie o miłości, prawdzie i sprawiedliwości. Nauka w szkole noszącej imię Adama Mickiewicza, to powód do dumy, ale też i dobra wróżba, bo uczniowie naszej szkoły mają szansę zostać wielkimi ludźmi – wielkimi Polakami.

W apelu, który odbył się 30 marca 2017 r., prowadzonym przez Emilię Olejarnik i Martynę Klonowska, wzięli udział uczniowie kl. I – VI Szkoły Podstawowej. Wśród zaproszonych gości był sekretarz Gminy Robert Sarna. Uroczystość składała się z kilku części. W pierwszej z nich uczniowie obejrzeli spektakl przygotowany przez szkolne Koło Teatralne pt. „Śladami Adama Mickiewicza”. Następnie odbyła się prezentacja zadań związanych z naszym patronem. Klasa IV przygotowała ciekawostki dotyczące życia Mickiewicza, klasa V scenkę miłosną – rozstanie Mickiewicza z ukochaną Marylą Wereszczakówną, kl. VI a prezentację multimedialną na temat życia i twórczości naszego patrona, a kl. VI b wywiad z Mickiewiczem.  Na koniec dyrektor Beata Lis i sekretarz Gminy Robert Sarna rozdali nagrody zwycięzcom konkursów, które odbyły się w naszej szkole. Były to: Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik”, Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, Wielka Liga Czytelników (w ramach projektu czytelniczego)  i Poszukiwanie Słoni- Elmerów.

Mamy nadzieję, że uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły  podkreśliły znaczenie wielkiego poety – romantyka, którego twórczość napawa dumą kolejne pokolenia Polaków.

Anna Garbowska