Zaprzyjaźnieni ze sobą dyrygenci z Akademii Muzycznej z Wrocławia Barbara Janas i Dominik Jarocki postanowili, zaznajomić ze sobą swoje zespoły i zorganizować trzy koncerty trzech chórów: w Świdnicy, Bardzie i Bielanach Wrocławskich.

Po udanym koncercie w Świdnicy, teraz czas na BARDO. W Niedzielę Palmową, w trakcie Jarmarku Wielkanocnego po mszy o godz.9.30 zapraszamy do Bazyliki Mniejszej NNMP na koncert pieśni o tematyce pasyjnej, ale nie tylko. Usłyszeć można będzie m.in. słynne 9-głosowe Miserere Mei Deus, Gregorio Allegriego, z którym wiąże się ciekawa historia. Utwór ten wykonywany był raz do roku w okresie Wielkiego Tygodnia tylko w papieskiej Kaplicy Sykstyńskiej. Wolfgang Amadeusz Mozart, zasłynął tym, że po jego dwukrotnym wysłuchaniu, spisał „ze słuchu” kompletnie i bezbłędnie partyturę utworu.

W tym samym czasie będzie możliwość podziwiania w bazylice pięknej wystawy „Męka i Chwała” opowiadającej w nowatorski sposób o działalności Jezusa i Jego Matki. Autorką wystawy jest Pani Lidia Bojnowska ze Świdnicy. Link do wydarzenia na fb TUTAJ