28 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Ciepłowodach uczniowie klas I-III uczestniczyli w finale projektu ekologiczno-przyrodniczego „O przyrodę dbamy…”

Celem projektu jest promowanie wartości ekologicznych, zachowań przyjaznych środowisku oraz uczenie odpowiedzialności za jego stan. Jest też okazją do podzielenia się swoją wiedzą, talentami i umiejętnościami. Uczniowie bowiem w dniu finału prezentują to, nad czym pracowali od kilku dni i  tygodni.

Tegoroczna impreza została podzielona na dwie części. W części artystycznej uczniowie klasy II b pod kierunkiem swojej wychowawczyni Agnieszki Zawadzkej zaprezentowali się w scence ekologicznej pt. „Jak rozweselić Ziemię”. Opowiadali o tym,  jak należy postępować, aby chronić naszą planetę, uczyli segregować śmieci. Tę część uświetniły piosenki o treści przyrodniczej w wykonaniu każdej z klas. Uczniowie klas III a i III b  prezentowali zabawki ekologiczne, wykonane z surowców odpadowych: rakiety, domki dla lalek, zwierzaki, lalki itp. Jak co roku odbył się pokaz mody ekologicznej, którą przygotowali uczniowie klas IIa, IIb i IIc.

Tę część zakończono wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom konkursów: wiedzy ekologiczno-przyrodniczej,  który odbył się 21 marca br. oraz konkursu plastycznego pt. „Mieszkańcy lasów”. W konkursie wiedzy ekologiczno – przyrodniczej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia  dla poszczególnych osób:

  • I miejsce: Maciej Bochenek – III b
  • II miejsce: Mateusz Mazur –  III B
  • III miejsce – Aleksandra Rydz – III a
  • Wyróżnienia: Emilia Tomasiak – I, Emilia Myślińska II b

W konkursie plastycznym pt. „Mieszkańcy lasów” wręczono nagrody i wyróżnienia dla następujących uczniów:

  • I miejsce: Emilia Myślińska II b
  • II miejsce: Dawid Woszczyk II a
  • III miejsce: Florentyna Jurkiewicz II a
  • Wyróżnienia: Julia Bień II c  , Alan Konowalczuk I

Doceniono również twórczość plastyczną wykonawców zabawek ekologicznych. Upominki otrzymali: Wiktoria Wolska III b, Małgorzata Pietrykiewicz III a. Za duży wkład, wysiłek i pomysłowość w swoje prace – stroje ekologiczne nagrodzono: Dawida Hercunia z II b, Julię Piątek z II c i Adama Wolskiego z II b. Każdy z uczestników pokazu mody otrzymał drobny upominek, który przygotowała p. Agnieszka Ziernik, nauczycielka prowadząca również w szkole zajęcia artystyczne dla dzieci. Wielką radość sprawił uczniom pokaz baniek mydlanych, który był nagrodą dla wszystkich za ich wkład w ten wyjątkowy dzień.

Druga część zajęć – praktyczna, odbyła się w klasach. Tam uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń wykonali zabawki i dekoracje z produktów ekologicznych i ogólnodostępnych: kolorową modelinę, z której wylepiały wiosenne kwiaty, zabawne gniotki, a także dekorowali gipsowe figurki.  Dzień minął w radosnej, twórczej i wiosennej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom konkursów i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Zawadzka – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej