15 kwietnia odbyło się rozpoczęcie sezonu rowerowego w Bardzie. Już od rana zjeżdżali się rowerzyści, by spod Hotelu Bardo wyruszyć na trasę zawodów. W tym roku wystartowała rekordowa liczba zawodników – 333 osoby!

Organizatorami był Hotel Bardo oraz firma Skomar, przy dofinansowaniu Gminy Bardo. Zawody odbywały się na sprawdzonej trasie, przebiegającej po drogach i szlakach leśnych pomiędzy Hotelem Bardo a Przełęczą Wilcza. Rozgrywane były na wyznaczonej pętli o długości do 21 km dla dystansów MINI oraz 40 km dla dystansu MEGA. Trasa zawodów wymagała dobrej zaprawy w turystyce rowerowej. Poprowadzona była ścieżkami i duktami leśnymi o zróżnicowanym podłożu i ukształtowaniu. Zawody przebiegły w atmosferze zdrowej rywalizacji. Na trasie zdarzył się jeden niegroźny wypadek, reszcie zawodników udało się szczęśliwie dojechać do mety. Mimo błota i zmęczenia na twarzach uczestników gościł uśmiech.

Po wyścigu nastąpiło rozdanie nagród we wszystkich kategoriach. Jedną z nagród ufundował też burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański, który już teraz zapraszał na przyszłoroczne zawody i zapowiadał na nich swoją obecność.

Zapraszamy do fotorelacji. Wyniki: TUTAJ