Z 77 projektów – 29 otrzyma dofinansowanie. Z tych 29 pozytywnie rozpatrzonych – 2 są z Powiatu Ząbkowickiego. To Kamieniec Ząbkowicki oraz Srebrna Góra będą mogły realizować wielkie projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego obejmującego rewitalizację zabytków. Zarząd Województwa Dolnośląskiego zatwierdził bowiem wyniki konkursów w ramach działania „Dziedzictwo kulturowe”.

4 724 658,46 zł otrzyma Gmina Kamieniec Ząbkowicki na rewitalizację zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej oraz nowe oferty kulturalne i edukacyjne, jakie tam będą prowadzone przez samorząd. Spółka Gminy Stoszowice „Twierdza Srebrna Góra” pozyskała natomiast 2 083 652 zł na adaptację i restaurację Pomnika Historii Twierdza Srebrna Góra do celów muzealnych i turystycznych wraz z utworzeniem nowej trasy dydaktycznej w niedostępnych obecnie częściach zabytku.

Przypomnijmy, że w opisywanym przez nasz portal niedawnym rozdaniu dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, łącznie do Powiatu Ząbkowickiego skierowano nieco ponad 1,5 mln zł. Tym razem wsparcie, jakie spłynie od samorządu Województwa Dolnośląskiego jest zdecydowanie wyższe, bo wynosi prawie 6,8 mln zł.

ZOBACZ WYKAZ WSZYSTKICH PRZYZNANYCH DOTACJI