Podejdź do mnie blisko. Dotknij moich warg. Czy jestem już w niebie czy piekło w sobie mam – otulony w twoich myślach odwracam się na wznak. Szukam wyjścia. Ile czasu do końca mam? Opowiedz mi o sobie. Powiedz czy cię jeszcze zna? Czy zdołasz mi przypomnieć jak na imię masz? Czułem, że jesteś obok mnie. Teraz już wiem, że stoję sam. Uciekam dalej, niż kiedykolwiek chciałbym uciec. Przestaję myśleć. Codziennie oddalam się. Jestem zmęczony tym całym chorym światem. Czy tak tylko mi się to śni? Pomóż mi!  Przy Tobie słońce traci blask. Szept twoich słów zabija mnie. Odejdź nim nastanie świt. Już nie chcę słuchać twoich rad. Opowiedz mi o sobie… Powiedz czy cię jeszcze znam… Czy zdołasz mi przypomnieć jak na imię masz?

Grający reggae zespół „Roots Rockets” z Andrychowa powstał w 2010 r., ale na szerokie wody krajowej sceny wszedł śpiewając nową wersję słynnego przeboju Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. Niemal rok temu ta piosenka sprawiła, że wokalista grupy Beniamin Sobaniec został dostrzeżony. Jego ciekawy i dojrzały męski wokal przyciąga, tym bardziej, że jego dykcja idzie w parze z kreatywnością. Dokładnie na tegoroczny dzień kobiet wypuścił solowy klip z napisaną przez siebie piosenką „Przy tobie słońce traci swój blask”. Przez pierwsze 24 godziny video miało ok. 4000 odsłon. Utwór jest zapowiedzią zaplanowanej na jesień 2017 roku płyty formacji „Roots Rockets”, która początkowo działała pod nazwą „Tybet”.  W 2011 r., już pod obecną marką, zespół wygrał Festiwal Treffowisko w Nowym Sączu. Rok później muzycy zajęli 1 miejsce w festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy. Równocześnie pracowali nad pierwszą płytą pt. „Rrewolucja”, która trafiła do sprzedaży w 2013 r. Tego samego roku zespół „Roots Rockets” uczestniczy w talent show „Must Be the Music. Tylko muzyka”, docierając do półfinału. Rok 2014 to seria koncertów w Polsce, m.in. na festiwalu Reggae nad Wartą i Reggae Connecting People. W 2015 r. ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „Marsala 2.0.1.5”. Za kilka miesięcy na rynek trafi trzecia ich płyta i na niej właśnie będzie piosenka „Przy tobie słońce traci swój blask”. Poza intrygującym głosem Beniamina Sobańca mamy jeszcze solowy popis baletowy aktorki i tancerki Leny Kowalskiej. Warto posłuchać i popatrzeć. Jest bardzo nastrojowo…

„W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.