Dziś rano cały świat kupiłem gwiazdy i słońce, morze, las i serca, lądy i rzek żyły. Ciebie i siebie, przestrzeń, czas. Dziś rano cały świat kupiłeś za jedno serce, cały świat. Nad gwiazdy szczęściem się wybiłeś, nad czas i morskie głębie lat… Gorące morza sercem płyną – pozłocie nieprzebytych sław, gdzieś rzeki nocy mnie wyminą w głębokich morzach złotych traw. Chcę czerwień zerwać z kwiatów polnych, czerwienią nocy spalić krew. Jak piersi nieba chcę być wolny, w chmury się wbić w koronach drzew.

Mela Koteluk z Czesławem Mozilem śpiewa utwór ze słowami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To fragment poematu „Szczęśliwe drogi”, a klip był ilustracją filmu „Baczyński” nakręconego w 2013 r. Obojga wokalistów nie trzeba przedstawiać koneserom polskiej sceny wokalnej. Prawie 6 mln odsłon klipu, jaki dzisiaj prezentujemy, to dobitne świadectwo, że choć Mela i Czesław – znani z innej poetyki wykonywanych przez siebie piosenek – zaryzykowali nietypowe dla siebie artystyczne przedsięwzięcie, to trafili w oczekiwania licznej grupy osób zasłuchanych w wyrafinowanych werbalnie i nieoczywistych dziełach wybitnego polskiego poety. Takie jest bowiem przesłanie „Pieśni o szczęściu” – szczęściu, które zbyt często współcześnie nie oznacza prawdy i dobra, lecz coś zupełnie innego.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.