Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina zaprasza w dniu 1 kwietnia na Otwarcie Sezonu Turystycznego. Tegoroczna impreza pod hasłem „Fantastyczna Sobota” rozpocznie się na zamku o godzinie 13.30. Dzięki Fantazjadzie – grupie miłośników fantastyki na dziedzińcu zapanuje tajemniczy klimat , będzie się można przenieść w świat legend z domieszką magii i fantastycznych istot.

Podczas otwarcia sezonu turystycznego w Ząbkowicach Śląskich będzie można wziąć udział w wielu atrakcjach między innymi pojedynkach na arenie, przejściach labiryntu w podziemiach, warsztatach robienia świec, dawnych tańców, pisma gotyckiego, przeciąganiu liny. Dla każdego uczestnika czekają fantastyczne nagrody. W trakcie imprezy można uczestniczyć w biesiadowaniu przy ognisku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, turystów i Gości na wydarzenie które zapamiętamy na bardzo długo.

Od 1 kwietnia, w trakcie sezonu będzie można codziennie od 9.00 do 19.00 spacerować po ruinach XVI wiecznego zamku, wejść na szczyt Krzywej Wieży, z której widać niezwykłą panoramę, czy też obejrzeć wyjątkowe zbiory eksponatów w Izbie Pamiątek Regionalnych.  Dodatkowo dla najmłodszych, którzy odwiedzą w kwietniu Krzywą Wieżę  – czekać będzie „Quiz Wiedzy o Krzywej Wieży”

Ceny biletów:

1)      Krzywa Wieża – bilet normalny: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

2)      Izba Pamiątek Regionalnych –  bilet normalny: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł.

3)      Śladami Frankensteina: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

4)      Ruiny Zamku: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł. (Bilety do zamku należy kupić w Krzywej Wieży, lub Izbie pamiątek Regionalnych).

5)      Pakiet  –  Krzywa Wieża,  Izba Pamiątek Regionalnych, Śladami Frankensteina, Ruiny Zamku – bilet normalny: 18,00 zł; bilet ulgowy: 9,00 zł.

 Komnata Tajemnic (Escape room): bilet 10 zł/osoba – grupy 2-7 osób.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 748152043

e-mail: krzywa.wieza@zabkowiceslaskie.pl  lub it@zabkowiceslaskie.pl 
Izba Pamiątek Regionalnych, ul. Krzywa 1, 57-200 Ząbkowice Śląskie