W piątek 31 marca 2017 r. o godzinie 19:00 w Srebrnej Górze zobaczymy spektakl pt. „Anioły umierają nocą” w  reżyserii Włodzimierza Butryma. 

Spektakl „Anioły umierają nocą” to sceny w różnych przestrzeniach codziennego życia czterech bohaterek. Widzimy je m.in. w ławce szkolnej, w szkole przy tablicy nauczycielskiej, w restauracji czy przy urzędniczym biurku. Sekwencje te są tłem do opowieści o życiu czterech samotnych kobiet. W pierwszej scenie poznajemy je zaglądając przez okna, widzimy je przy codziennych czynnościach intymnych jak ubieranie się, czesanie włosów, układanie się do snu. Widzimy je podczas porannych i wieczornych czynności, przy czytaniu książki, piciu mleka czy też popijaniu alkoholu „z gwinta”. W drugim ogniwie widowiska zobaczymy kobiety podczas ich pracy zawodowej. To zwyczajne, nudne codzienne życie jest przerywane sytuacjami, w których bohaterki uwalniają się o zwyczajności i uciekają w swoje fantazje. W tej nowej odsłonie poznajemy inne, nowe kobiety, chcące się bawić, tańczyć, poznajemy ich najbardziej skryte marzenia i perwersyjne fantazje erotyczne. Ten inny, lepszy, ciekawszy świat niknie wraz z nastaniem rzeczywistości dnia codziennego, kiedy każda z kobiet znów jest samotna. To samotne życie powoduje frustracje i aspołeczne zachowania. Od czasu do czasu kobiety spotykają się, np. na imieninach czy urodzinach. To są krótkie chwile radości ze wspólnego przebywania razem, wspólnej zabawy z tańcami i toastami. Te chwile są przedłużane sporą ilością alkoholu, by jak najdłużej nie być samą. I znów powrót do pustego mieszkania, do samotnego życia tam gdzie Anioły umierają nocą.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, a całe widowisko potrwa godzinę i 5 minut. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach z siedzibą w Srebrnej Górze.