Od września ubiegłego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach dostępne są dodatkowe formy kształcenia, jakimi są kwalifikacyjne kursy zawodowe. Szkoła kształci m.in. przyszłe kosmetyczki pod kątem tzw. „kwalifikacji A.62”, a więc umiejętności wykonywania zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp. Kwalifikacyjny kurs trwa trzy semestry i kończy się egzaminem zawodowym.

3 lutego bieżącego roku odbyło się oficjalne otwarcie szkolnej pracowni kosmetycznej. Pracownia została wyposażona w sprzęt do upiększania i pielęgnacji ciała, dłoni i stóp. Znajduje się w niej stanowisko do przeprowadzania zabiegów na ciało oraz do masażu. Na wyposażeniu jest pełna aparatura potrzebna m.in. do terapii masażu kamieniami, szklanymi kulami, stemplami ziołowymi. Ponadto do dyspozycji jest dermomasażer – urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała oraz bezinwazyjnej redukcji cellulitu. Wszystkie zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i bezpieczne, wspomagają naturalne procesy zachodzące w organizmie. Stymulują też wytwarzanie „hormonów szczęścia”, przynosząc relaks i odprężenie. W pracowni znajdują się cztery stanowiska do pielęgnacji i upiększania dłoni i stóp wyposażone w parafiniarki, lampy LED/UV, frezarkę oraz akcesoria niezbędne do zdobnictwa paznokci.

W otwarciu nowoczesnej i unikatowej w naszym regionie pracowni brali udział: wicestarosta Powiatu Ząbkowickiego Mariusz Szpilarewicz, dyrektor ZSP Joanna Smętkiewicz,  nauczyciele szkoły oraz słuchaczki kursu. Pracownię urządzały panie uczące na  kursie przedmiotów teoretycznych i zawodowych: Ewelina Dreszer oraz Magdalena Patrzyk. Szczególne podziękowania należą się panom: Michałowi Józwiszynowi oraz Grzegorzowi Noculakowi, którzy czuwali nad pracami remontowymi.

Już wkrótce ogłoszony zostanie nabór na kolejny kurs, który rozpocznie się od września 2017 roku. Uczestnictwo w kursie pozwoli podnieść kwalifikacje zawodowe, zdobyć wiedzę z zakresu rynku kosmetycznego i przede wszystkim – rozwinąć swoje pasje. Z nami można zdobyć wiedzę i – co ważne  – kwalifikacje do pracy w gabinecie kosmetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

Redakcja ZSP Ziębice