Trasy Enduro Srebrna Góra to już bardzo znane miejsce na rowerowej mapie Polski. Stało się tak m.in. dzięki zbiórce którą przeprowadziliśmy w zeszłym roku.

W tym roku ponawiamy akcję zbiórkową z kilku powodów. Po pierwsze, choć to infrastruktura publiczna, to nie mamy innego źródła finansowania. Budując miejsce wspólnie z rowerzystami, którzy tu jeżdżą, chcemy sprawić, że nasze trasy staną się wyjątkowymi. Dzięki naszym działaniom każdy kto dobrze jeździ na rowerze był już lub przynajmniej słyszał o Srebrnej Górze. Przy okazji robimy bardzo dużo dla promocji naszej miejscowości. Podsumowując bardzo podoba nam się idea budowania miejsca przez „bajkerów” dla „bajkerów” i wspólnie z „bajkerami”.  Tak o swojej inicjatywie mówią nam Marek Janikowski Piotr Kurczab.

Projekt „Trasy Enduro Srebrna Góra – TworzymyRoweroweEldorado II” znalazł się na ogólnopolskim portalu „Polak Potrafi”. Ma już ponad 320 wspierających, zebrano już kwotę ponad 40 tys. zł, a zabrać trzeba 50 tys. zł, by móc ten świetny pomysł wcielić w życie. Do zakończenia zbiórki internetowej zostało jedynie 10 dni.

Klikając TUTAJ

można dokładnie zapoznać się z projektem i wesprzeć go.

Jak zapewniają inicjatorzy projektu „za 100% kwoty zbudujemy ciekawą, techniczną podjazdówkę, która zadowoli każdego fana MTB. Za 125% przebudujemy odcinek A2 – będzie to najtrudniejszy zjazd na trasach. Dzięki temu z połączenia lini A1, A2 i B powstanie linia o charakterze downhilowym. Za 150% i więcej zmodernizujemy istniejące linie A, B, C, udoskonalimy plac treningowy oraz jak wystarczy kasy to przebudujemy odcinek C1. Zebrana kwota pozwoli nam na swobodną pracę przez całą wiosnę, dzięki temu uda nam się podtrzymać rozwój tego miejsca na zadowalającym nas poziomie.”

Twórcy projektu:

Marek Janikowski – życie to moja pasja, a w życiu lubię robić to, co kocham. Kocham moją żonę i dzieci, kocham czuć pęd wiatru na twarzy, gdy pędzę na rowerze, widzieć daleko, gdy wejdę na szczyt góry, lubię podróże i dobrą kuchnię. Lubię działać lokalnie i myśleć globalnie.

Piotr Kurczab – akademicki Mistrz Świata w kolarstwie górskim (cross country – Filipiny 2016), instruktor kolarstwa oraz jego pasjonat, projektant i współtwórca tras rowerowych w Srebrnej Górze, zawodnik teamu SGR Specialized, absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. „Podobnie jak Marek lubię patrzeć globalnie, jednak zdaję sobie sprawę, że sukces tkwi w szczegółach. Moje motto to „podążaj za pasją”.”