Już po raz trzeci i zapewne nie ostatni zostaliśmy zaproszeni na koncert polsko-rosyjskiej piosenki i poezji poświęcony tematyce miłosnej. Tak jak zapowiadaliśmy w naszym portalu, wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone – tak jak w latach poprzednich – przez niezastąpioną Magdalenę Halikowską.

Wieczór pod znamiennym tytułem „Miłość niejedno ma imię…” odbył się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Wzięło w nim udział wielu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły, ale też absolwentów tej szkoły i osób spoza niej. Oprawą muzyczną zajęli się panowie Andrzej Mazur (saksofon) i Andrzej Wiśniewski (keyboard), którzy wprowadzili cudowny klimat swoją grą na obu instrumentach. W tekstach śpiewanych w języku rosyjskim zaprezentowali się Marcin Kuczer, który przy akompaniamencie Andrzeja Wiśniewskiego wykonał utwór „Mój geniusz, mój przyjaciel, mój anioł” Piotra Czajkowskiego oraz Anita Zapała z kilkoma songami takimi, jak „Echo miłości” Anny German i „Kasztany” Edyty Górniak. Swoim pięknym głosem urzekła nas również Ania Kuczer między innymi w piosence Agnieszki Osieckiej „Miasteczko cud”. Agnieszka Seweryn wykonała „Wszystko mi mów” zespołu Skaldowie przy akompaniamencie Oli Grudzińskiej. Z kolei Roksana Rzucidło zaśpiewała „Kochaj mnie” z repertuaru zespołu Hej i przy akompaniamencie gitary Szymona Paczkowskiego. Weronika Wójcik zaprezentowała w duecie z Dawidem Cekierą „Moje jedyne marzenie” Natalii Kukulskiej i „Bo kiedy nie ma miłości” Marii Sadowskiej, a Dawid wykonał również piosenkę Sławomira Uniatowskiego „Kocham Cię”. W role recytatorek weszły: Oliwia Sieradzka w wierszu „Za tyle lat” Ewy Lipskiej, Maja Bednarz z dwoma wierszami Anny Achmatowej „W blasku zachodu pożółkł świat” i „To serce nie odpowie echem”, natomiast Ania Sowa przedstawiła prozę Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Szkicownik poetycki” i wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie”, za to Amelia Borowik zaprezentowała wiersz Anny Achmatowej „Na szyi drobny sznur korali” i „Ty mnie nie kochasz, ty nic do mnie nie czujesz” Siergieja Jesienina.

Nagłośnieniem zajęli się panowie Paweł Mazur i Kamil Lipiński, scenografią pani Bogusława Cwek, a cały program fotografowała Angela Koczoń. Wszyscy widzowie i sami wykonawcy byli zachwyceni występem i atmosferą wieczoru.

Amelia Borowik / FOT: Angela Koczoń

Co roku można obserwować, z jakim zapałem i pasją „dzieło” to tworzy nasza Pani od języka rosyjskiego. Jej świetny kontakt z młodzieżą, wsparcie, jakie niesie oraz poczucie całkowitego bezpieczeństwa zachęcają do współpracy już od trzech lat nie tylko młodzież z naszej szkoły, ale także utalentowane osoby z całego powiatu. Pani Magdalenie Halikowskiej chcielibyśmy z całego serca podziękować za wyrozumiałość, cierpliwość, atmosferę oraz rogaliczki, które dla nas specjalnie upiekła na tę okazję.

Anita Zapała / FOT: Magdalena Halikowska