Wszystkim dzieciom na długo zapisze się w pamięci niezwykle barwny bal karnawałowy, który odbył się tuż przed zimowymi feriami w ciepłowodzkiej szkole. Na balu pojawiły się wróżki, księżniczki, rozbójniczki, wszelkiej maści zwierzaki – cudaki, roboty, żołnierze, korsarze,  marynarze i inne stwory…, czyli  bohaterowie znanych bajek.

Przebrania były niezwykle pomysłowe, kolorowe i wywoływały uśmiech na twarzy. Roztańczeni i rozśpiewani uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej zostali poderwani w rytm ulubionej  muzyki do  gier  i zabaw, podczas których mogli wykazać się sprytem i zwinnością. Każdy, kto mógł i zechciał, reprezentował klasę w różnych konkurencjach, w których można było otrzymać cenne nagrody. Były więc wyścigi w workach, na szczudłach i z piłeczką. Taniec na gazetach i z balonami. Bardziej sprytni próbowali swoich sił w konkurencji z krzesełkami. Wcale nie było łatwo zająć miejsce, zatem królowała tu zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Jak się okazało, jedną z  nietypowych konkurencji było zaśpiewanie refrenu polskiej piosenki przez kilkuosobowe grupy – reprezentantów klas.

Konkurencja ta wywołała wśród jury konsternację,  ponieważ   dzieci zrobiły to tak dobrze, że Pani Agnieszka Ziernik przyznała wszystkim klasom pierwsze  miejsce. Nagrodą będzie wykonanie artystycznego bajkowego makijażu każdemu dziecku w trakcie roku szkolnego. Tradycyjnie spośród uczestników wyłoniono także królową i króla balu. Bal zakończył się wspólnym zdjęciem. Teraz nie pozostaje dzieciom nic innego, jak czekać na… kolejny bal.

Agnieszka Zawadzka