W ubiegłym tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze zrealizowany został Projekt TIFF Academy // Van Edition vol. 2 który zakładał organizację warsztatów fotograficznych dla młodzieży z Gminy Stoszowice.

W samochodzie, który stanowił mobilne studio i centrum warsztatowe, oraz budynku Srebrnogórskiej Przestrzeni Artystycznej zgromadzeni zostali: muzyk oraz grupa dwóch fotografów, którzy poprowadzili warsztaty fotograficzne z dziećmi i młodzieżą z Gminy. Prowadzący warsztaty starali się pokazać uczestnikom, że fotografia jest przystępną i innowacyjną dziedziną sztuki, do której mają dostęp na co dzień poprzez nowe technologie takie, jak: Internet czy aparaty cyfrowe.

Warsztaty trwały dwa dni. W tym czasie odbyło się 5 warsztatów, w których wzięli udział dzieci i młodzież z lokalnych szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy, w ok. 15-osobowej grupach, nauczyli się różnych technik fotograficznych, które dotyczyły zarówno pracy na aparatach cyfrowych, jak i wykorzystywania zrobionych zdjęć do tworzenia np. pocztówek. Poznają więc praktyczne możliwości fotografii. Warsztaty podsumowane zastały wieczornym pokazem slajdów z muzyką na żywo oraz ogniskiem.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali również lokalni animatorzy, którzy poznając techniki i przebieg zająć, będą mogli w przyszłości powtórzyć, a także rozszerzyć warsztaty już bez udziału animatorów z TIFF Col-lective.

Udostępnione przez: GOKSiR Srebrna Góra