Martin Setchel – mistrz gry organowej z Nowej Zelandii oraz Agnieszka i  Witold Kozakowscy – duet gitar klasycznych. Tych troje artystów wypełni program najbliższego koncertu, jaki w odbędzie się w ramach III Międzynarodowego Forum Muzycznego w Bardzie.

W piątek 26 sierpnia 2016 r. o godz. 19:00 w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny melomani, ale i spragnieni wewnętrznego ukojenia, odpoczynku czy estetycznego zachwytu, będą mieli możność spotkać się z trojgiem utalentowanych i wybitnych wirtuozów. Tak było na przykład podczas poprzedniego koncertu, który relacjonowaliśmy w naszym portalu.

Przybywający do nas z Nowej Zelandii Martin Setchell jest kuratorem organów Riegera w Christchurch i wykłada w Wyższej Szkole Muzycznej w Canterbury. Specjalizuje się w niemieckiej muzyce kościelnej XVII wieku, a w swoim kraju jest osobą popularną z powodu prowadzonych w radiu audycji muzycznych. Regularnie koncertuje w Europie, USA, Kanadzie, Australii, Singapurze, Hong Kongu, Chinach i Japonii. Tym razem jest w Polsce i zawita do Barda.

Duet gitarowy Agnieszka i Witold Kozakowscy występował w prestiżowych salach koncertowych, m.in. w Filharmonii Wrocławskiej, Bibliotece Ossolineum we Wrocławiu, Zamku Książ w Wałbrzychu czy Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju oraz na wielu festiwalach muzyki kameralnej m. in. w Legnicy, Kaliszu, Rzeszowie, Leżajsku a także w Republice Czeskiej. Muzycy prowadzą ożywioną działalność pedagogiczną w szkołach muzycznych w Wałbrzychu, Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej.

Zapraszamy do Barda, gdzie muzyki słucha się jak nigdzie indziej. To przecież miejsce cudowne…