Jest realna szansa, że wyborczą obietnicę Marcina Orzeszka z 2010 r. i 2014 r. spełni …Roman Fester. 😉

Kryty basen, obiecany w trakcie kampanii wyborczej w 2010 r. i 2014 r. przez kandydującego na burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka, mimo iż mamy już 2016 rok, nadal nie powstał.

Jest jednak realna szansa, że wyborcza obietnica z 2010 r. i 2014 r. nabierze tempa i inwestycja stanie się faktem przed 2022 rokiem. Wszystko za sprawą inicjatywy starosty Romana Festera. W trakcie wczorajszej sesji Rady Powiatu Ząbkowickiego (relacja ukaże się wkrótce) przyjęto bowiem nową Strategię Rozwoju Powiatu Ząbkowickiego do roku 2022. Zapisano w niej m.in. budowę krytego basenu w Ząbkowicach Śląskich.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy projekt zostanie przejęty jeszcze w tym miesiącu przez Starostwo Powiatowe, które ma już opracowaną nową koncepcję finansowania przedsięwzięcia. Z dobrze poinformowanych źródeł uzyskaliśmy wiadomość, że starosta ząbkowicki chce powołać konsorcjum gmin Ziemi Ząbkowickiej, do czego przekonani już są burmistrz Barda Krzysztof Żegański oraz wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec. Inicjatywę starosty popiera również burmistrz Ziębic Alicja Bira. O tym, że „rusza budowa krytej pływalni” mówił w wydanym kilka dni temu biuletynie gminnym „Projekt Ząbkowice Śląskie” sam burmistrz Marcin Orzeszek.

Basen zbuduje starosta a nie burmistrz_06

Rozważana jest nawet zmiana lokalizacji basenu, który wg dotychczasowego zamysłu miał powstać na terenie stadionu miejskiego przy ul. J. Kusocińskiego. Okazało się bowiem, że wybudowanie krytego kąpieliska będzie tańsze, jeśli powstanie ono w miejscu przewidywanym jeszcze w 2009 r. przez ówczesne władze Ząbkowic, o czym zresztą pisaliśmy w naszym portalu ponad dwa lata temu.

Basen zbuduje starosta a nie burmistrz_01

Modernizacja ul. S. Żeromskiego, ogłoszona niedawno przez władze Gminy Ząbkowice Śląskie, ma być już prowadzona w sposób zapewniający bezpieczny i wygodny dojazd do posesji, na której powstanie regionalny kompleks sportów wodnych. Wspomniane konsorcjum gmin, które podejmie się oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji chce ją zrealizować w oparciu o mechanizm „zaprojektuj, wybuduj, sfinansuj” (jak to miało miejsce np. w w 2011 r. w Górze), co oznacza, że basen może być oddany do użytku już latem 2017 r.

;)  Powyższy tekst był częściowo primaaprilisowym żartem - zobacz więcej klikając TUTAJ