Prawdy chcę jak senny snu, głodny strawy, ziemia dżdżu. Sypnij ziarnem szczerych słów. Niechaj się pną do chmur. Prawdy chcę jak wiatru młyn, jak modlitwy stary mnich. Z treści kłamstwo plew jak perz, półprawdy oszczędź też.

Piosenka w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej „Sypnij ziarnem szczerych słów” do filmu Borysa Lankosza „Ziarno prawdy” zdobyła pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności w Konkursie Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon 2015 w Łodzi. Trzeba dodać, że wokalistka  nie tylko śpiewa ten utwór, ale jest również autorką jego tekstu i – obok Pawła Krawczyka – współkompozytorem. Katarzynę Nosowską znamy jako wokalistkę zespołu „Hey” , a jako solistkę od 1996 r., kiedy ukazał się album „puk puk” z muzyką elektroniczną, mocno odbiegającą od wcześniejszych jej muzycznych klimatów. W latach 2002-2004 Nosowska wspomagała na koncertach legendę polskiego punka grupę „Dezerter”. Wydana w 2007 r. płyta „UniSexBlues” stała się Złotą Płytą, a trasa promocyjna albumu okazała się pasmem energetycznych koncertów. W 2008 r. Katarzyna Nosowska została wyróżniona nagrodą „Fenomen Przekroju” za „rzadkie wyczucie klasy, ucho do dobrych tekstów, głos do śpiewania i nieprzeciętny nos do współpracowników.” Tego samego roku podczas gali „Fryderyk” płyta „UniSexBlues” została uznana za album roku w kategorii muzyki alternatywnej. Sama wokalistka odebrała ponadto statuetki w kategoriach: autor roku, wokalistka roku i piosenka roku za „Erę retuszera”. Także w 2008 r. artystka wraz ze swoim zespołem była gościem specjalnym koncertu galowego XI konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, gdzie została przyjęta entuzjastycznie. Zaowocowało to nagraniem płyty „Osiecka” , na której znalazły się m.in.: „Na całych jeziorach ty”, „Uroda”, „Zielono mi”, czy przejmująco zinterpretowana „Kto tam u ciebie jest?”. Album stał się podwójną Platyną i otrzymał Fryderyka 2009 w kategorii piosenka poetycka. W 2011 r. w radiowej Trójce po raz pierwszy został zagrany utwór „Nomada”. który był zapowiedzią nowej płyty Nosowskiej zatytułowanej „8”. Prezentowana dzisiaj piosenka „Sypnij ziarnem szczerych słów” idealnie wpisuje się w kontekst zmian, jakich jesteśmy ostatnio świadkami w życiu publicznym, ale też jednocześnie może stanowić bardzo osobiste przesłanie dla każdej osoby.

„W samo południe” w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.