W Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie z Markiem Perzyńskim – dziennikarzem, pisarzem i znawcą dziejów Dolnego Śląska.

Marek Perzyński to erudyta i gawędziarz, a jednocześnie niestrudzony rzecznik piękna naszych okolic w kraju i na świecie. Podkreśla, że Dolny Śląsk to jego mała ojczyzna i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. Jego liczne publikacje to przede wszystkim opis ciekawych historii naszego regionu i okazja do wzbogacenia swojej wiedzy. Jego książki pisane są lekkim i popularnym językiem, by mógł je zrozumieć każdy czytelnik. Celem pisarza jest zainteresować odbiorców Dolnym Śląskiem, tak zaciekawić, by po przeczytaniu książki sami chcieli zwiedzić opisywane miejsca.

Goszczący, w ubiegłym tygodniu, w ząbkowickiej książnicy pisarz potrafi barwnie i z humorem opowiadać godzinami, o czym przekonaliśmy się podczas spotkania. Każdy uczestnik mógł porozmawiać z autorem i kupić książki z dedykacją. W zbiorach naszej biblioteki znajdują się wszystkie książki Marka Perzyńskiego.