Na zaproszenie posła Michała Dworczyka w miniony poniedziałek do Ziębic przybył wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, który w swoim wystąpieniu akcentował znaczenie aktu wyborczego i frekwencji wyborców przy urnach. Spotkanie z mieszkańcami obracało się głównie wokół programu Prawa i Sprawiedliwości promowanego podczas trwającej kampanii wyborczej.

Gościem spotkania była także Dorota Kania – autorka bestsellerowej pozycji książkowej pt. „Resortowe dzieci – Media”. Ukazane są w niej rodowody wielu dziennikarzy powiązanych rodzinnie z funkcjonariuszami komunistycznego aparatu przemocy z czasów PRL.

Poseł Michał Dworczyk przedstawił najważniejsze kierunki pracy, którą jako chce podjąć, jeśli zostanie wybrany na parlamentarzystę w okręgu wałbrzyskim. Powiat Ząbkowicki, w tym Ziębice, są jednym z tych obszarów, na których szczególnie pobudzić należy przedsiębiorczość. W tym kontekście więcej wysiłku trzeba będzie włożyć w przygotowywanie gruntów pod inwestycje, co jest zadaniem samorządów, ale jednocześnie ze strony administracji rządowej musi być więcej wsparcia dla gmin podejmujących ten wysiłek planistyczny i inwestycyjny. Za ważną kwestię, poseł uznał budowę drogi ekspresowej S8 oraz modernizację, przebiegającej przez Ziębice, trasy kolejowej nr 276 łączącej Wrocław z Kotliną Kłodzką.

Głos zabrali także obecni na spotkaniu: posłanka Anna Zalewska oraz kandydaci na posłów: Maciej Badora z Wałbrzycha, Jarosław Kresa z Dzierżoniowa i Danuta Woźniak-Łągiewka z Ząbkowic Śląskich. Debatę z udziałem kilkudziesięciosobowej grupy ziębiczan prowadził ziębiczanin Kazimierz Piątkowski – radny Rady Powiatu Ząbkowickiego. Nie zabrakło też pytań do obecnej w Ziębickim Centrum Kultury Doroty Kani, która później wpisywała dedykacje na swojej książce.