19 września 2015 r. odeszła śp. Pani Profesor Eugenia Rabiej. Była nauczycielką fizyki i wychowawczynią wielu pokoleń ząbkowiczan. Przez wiele lat była pedagogiem w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich.

Pani Eugenia Rabiej urodziła się w roku 1934 r. w Balicach (okolice Drohobycza). Historia spowodowała, że pierwsze lata swej młodości spędziła w ZSRR. Pięć lat pracowała jako nauczycielka liceum w Lackiej Woli. Do Polski powróciła w roku 1958. W Opolu ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną (dzisiejszy Uniwersytet) z tytułem magistra fizyki. Pracowała początkowo w szkole podstawowej w Olbrachcicach, a od 1964 r. w ząbkowickim Liceum. Zawsze była ambitna i sumienna, potrafiła przekazywać wiedzę młodzieży i zainteresować przedmiotem kolejnych uczniów.

Od 1965 r. opiekowała się Szkolną Kasą Oszczędności, wychowując w ten sposób kolejne pokolenia. Tą działalnością zajmowała się aż do emerytury, czyli do roku 1988. Zawsze wrażliwa na cudzą krzywdę organizowała pomoc materialną dla potrzebujących. 

Pani Profesor Eugenia Rabiej pozostanie w pamięci uczniów i wychowanków jako osoba ciepła i przyjazna, emanująca spokojem. Już po przejściu na emeryturę, kiedy tylko pozwoliło na to zdrowie, chętnie uczestniczyła w spotkaniach z nauczycielami i pracownikami Liceum. Radosna, z dystansem do rzeczywistości, potrafiła wprowadzić swobodny nastrój, aby miło pogawędzić o szkole, życiu, dzieciach i wnukach. O sobie nie mówiła chętnie, nie chciała bowiem absorbować ludzi swoimi sprawami. Była niezwykłą rozmówczynią. Niestety, zabraknie już Pani Profesor na obchodach 70-lecia Liceum. Nie zabraknie natomiast w naszej pamięci…

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Absolwenci

Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły

w Ząbkowicach Śląskich

Zawsze wrażliwa na cudzą krzywdę_01

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzień Sybiraka w Bardzie
Następny artykułOgródek zabaw
Zabkowice4YOU.PL to mobilny portal, na którym znajdziesz praktyczne informacje dotyczące tego, co dzieje się na terenie Powiatu Ząbkowickiego. Podajemy to, co ważne w życiu publicznym i gospodarczym, istotne w sferze aktywności społecznej, interesujące w dziedzinie kultury i sportu.