My tylko wtrąciliśmy swój nieznaczny kawałek, po to, aby rozbawić ludzi w mieście. Późną nocą nie okazuje się niechęci. Nieśmiały uśmiech i przerwa od wolności. Nie obchodzą mnie ich odmienne poglądy.  Kontrasty działają na mnie pozytywnie.

Urodzona w Niemczech, matka z Malezji, ojciec z hindusko-fidżyjskimi korzeniami, wychowała się i na stałe mieszka w Anglii – Tanita Tikaram. Pierwszą płytę wydała mając 18 lat, a rok później urzekła cały świat słynną piosenką „Twist in My Sobriety”, którą dzisiaj prezentujemy. Charakterystyczny głęboko brzmiący wokal Tanity i niepowtarzalny klimat tego utworu sprawiły, że album sprzedał się w czterech milionach egzemplarzy. Po przerwie w występach, które spędziła głównie na podróżach i odpoczynku we Włoszech, trzy lata temu wróciła na sceny i występuje nieustannie w Europie. W Polsce wystąpiła dwukrotnie we Wrocławiu i Warszawie. Pisze teksty swoich piosenek, także prezentowanej dzisiaj. Opowiada w niej o wielkiej potrzebie niezależności, ale też o cenie, jaką każdy z nas płaci za możliwość dokonywania samodzielnych wyborów.

„W samo południe” w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.