Komunikacja miejska ruszy w naszym mieście już 31 sierpnia. Mieszkańcy oraz goście będą mogli z niej korzystać na 3 liniach, płacąc 3 zł za bilet, nieważne ile stacji będą chcieli przejechać.

Przewoźnik wyśle na trasy dwa samochody: Renault Master oraz Ikarus. Jeden samochód będzie miał 14 miejsc siedzących i 18 stojących, drugi tych miejsc będzie miał 40, a oba autobusy wyposażone będą w zewnętrzne wyświetlacze kierunków jazdy. Bilety będą sprzedawane przez kierowcę, już po wejściu do autobusu.

„Mieszkańcy często mówili o konieczności powstania komunikacji miejskiej. Wiele osób, które muszą dostać się do szpitala, na rehabilitację czy zakupy, często mają do  pokonania całe miasto, co nie jest  łatwe. Komunikacja miejska ma pomóc w przemieszczaniu się po Ząbkowicach Śląskich oraz zaprosić do zrezygnowania z przejazdów samochodem, ograniczając tym samym ruch na terenie miasta.” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Komunikacja miejska w Ząbkowicach Śląskich już od poniedziałku_02Komunikacja miejska w Ząbkowicach Śląskich już od poniedziałku_03Komunikacja miejska w Ząbkowicach Śląskich już od poniedziałku_04