…grafik, który pisze wierszem swoje obrazy. Tak można w jednym zdaniu zmieścić wrażenia z wernisażu twórczości Zbigniewa Wolfa – znanego Ząbkowiczanina i jednocześnie poety, malarza i fotografika.

Zbigniew Wolf pisze o sobie: „Artysta malarz, grafik, fotograf i poeta codzienności. Niepoprawny optymista i marzyciel,wierzący w ludzi i ich tylko dobre intencje, bo nikt nie jest diabłem – nikt nie jest aniołem.” Nie ma żadnego poważnego artystycznego wydarzenia w Ząbkowicach Śląskich, podczas którego nie byłby obecny. Zawsze jest skłonny do rozmowy o tym, co słyszy i widzi, a że jest bacznym obserwatorem i ma olbrzymi dystans do siebie samego i tych, którzy go otaczają, nie musi się skupiać nad tzw. „poprawnością”, bo woli klarowność. Od 2000 r. jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Sztuki „Grota” w Ząbkowicach Śląskich, a od 2003 r. należy do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu. W 2015 r. został też przyjęty do Związku Literatów Polskich. Jest więc osobą o ugruntowanej pozycji twórczej, którą buduje od ponad 40 lat. Swoje prace wystawiał nie tylko w naszym mieście i w Polsce, ale i w Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Szczególnie miłym akcentem wieczoru była promocja tomiku poezji Zbigniewa Wolfa pod znamiennym tytułem „Słowa i Szepty”. Na ponad 70 stronach książki, wydanej sumptem Gminy Ząbkowice Śląskie, można dotrzeć do treści skłaniających do czynności bardzo niemodnej, jaką jest myślenie i wynikającej zeń „potrzeby zrozumienia bliźniego, którego nierzadko traktuje się jako wroga”.

Wernisaż twórczości Zbigniewa Wolfa był dobrą okazją do spotkania miłośników jego twórczości. Wśród gości obecna była Pani Felicja Wołyńska – znana i ceniona poetka i plastyk z  Kamieńca Ząbkowickiego. Spotkanie prowadziła Elżbieta Wąż. Grafiki i wiersze Zbigniewa Wolfa zaprezentowane podczas wernisażu, jaki odbył się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury tydzień temu, można było nie tylko oglądać i słuchać, ale też o nich zwyczajnie porozmawiać z Twórcą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPółmaraton Henrykowski
Następny artykułSukces za… bajkę!
Zabkowice4YOU.PL to mobilny portal, na którym znajdziesz praktyczne informacje dotyczące tego, co dzieje się na terenie Powiatu Ząbkowickiego. Podajemy to, co ważne w życiu publicznym i gospodarczym, istotne w sferze aktywności społecznej, interesujące w dziedzinie kultury i sportu.