Już po raz drugi zapraszamy, aby znaleźć czas na niesztampowe, niestereotypowe i niezwykle inspirujące wydarzenie. To Srebrnogórski Mixer Artystyczny, którego ubiegłoroczną pierwszą edycję relacjonowaliśmy w naszym portalu. Tegoroczna edycja zapowiada się równie interesująco.

Jednym z gości będzie Włodzimierz KINIOR Kiniorski – multiinstumentalista, kompozytor, producent muzyczny, którego osobowość artystyczna wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do free jazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych. Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem. W Srebrnej Górze wystąpi ze swoim najnowszym projektem KINIOR REGGAE SOUND, przywracając wspomnienie o fantastycznym muzyku Tadeuszu Nalepie.

Artystyczny mikser_03

Kolejnym koncertowym wydarzeniem będzie występ Jacka Lachowicza, który jest kompozytorem, multiinstrumentalistą, wokalistą i producentem muzycznym. Byłym muzykiem zespołów: Ścianka i Lenny Valentino. Artysta wystąpi jako formacja L.A.S, czyli Lachowicz Audio System, jak o sobie mówi “bardzo solo, solo”. Koncertowo i muzycznie wspomogą Srebrnogórski Mixer lokalni artyści: zespół Błoto oraz SEED SEELECTA.

Artystyczny mikser_04

Performa 24 – Srebrnogórski Mixer Artystyczny zaprasza do uczestnictwa we wszystkich inicjatywach artystycznych zorganizowanych w ramach imprezy. Szczególnie prosimy o wsparcie w postaci Waszych rąk na Wieeelkiem Lepieniu z Pracownią ceramiki i rzeźby w Srebrnej Górze. Pod przewodnictwem Agi Ciszewskiej ulepimy z gliny wielki kocioł dla naszego kulturalnego mixera. Ale na lepieniu plastycznych działań nie koniec! Dzieci, które do nas przyjdą, będą mogły wziąć udział w warsztatach wielkoformatowego malarstwa. Obejrzymy również malarstwo srebrnogórskiego malarza Staszka Maculewicza. Doświadczymy także tanecznych wrażeń, zarówno najmłodsi, jak i ci starsi mieszkańcy naszej gminy przygotowali specjalny występ dla Srebrnogórskiego Mixera Artystycznego.

Artystyczny mikser_02

Srebrnogórski Mixer Artystyczny trwać będzie w dniach 27 – 28 czerwca 2015 r. w Srebrnej Górze, a szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na plakatach. Do zobaczenia!

Artystyczny mikser_01