W Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbędą się cztery seanse filmowe w technologii cyfrowej. W niedzielę 7 czerwca 2015 r. będzie można obejrzeć paletę różnych filmów, a więc każdy ma szansę znaleźć pozycję repertuarową w sam raz dla siebie.

O godzinie 10:00 na ekranie pojawi się bajka pt. „RECHOTEK”. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza na wyprawę przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca na ziemi.

W samo południe, czyli punktualnie o godz. 12:00 obejrzymy piękny film pt.  „APARTAMENT”. To nowy film producentów wielkiego przeboju polskich kin – „Świadectwa”, w którym zobaczymy niezwykłe, nigdy wcześniej nie publikowane materiały, pokazujące prywatne oblicze Jana Pawła II. „Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, niepublikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II.

Z kolei o godz. 18:00 czeka nas film „San Andreas”. Na skutek przesunięcia, cieszącego się złą sławą, uskoku San Andreas w Kalifornii dochodzi do trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. Pilot helikoptera ratunkowego (Johnson) i jego żona, z którą nie utrzymuje kontaktów, muszą udać się z Los Angeles do San Francisco, aby uratować swoją jedyną córkę. Okazuje się jednak, że karkołomna podróż na północ jest jedynie początkiem, a gdy oboje myślą, że najgorsze już za nimi… jest tylko gorzej.

Wieczorem, a więc o godz. 20:00 zobaczymy film „Mad Max – Na drodze gniewu”. Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

Rezerwacja oraz zakup biletów możliwy jest na stronie www.film.opole.pl oraz w kasie Kina ZOK przed seansem. Ceny biletów: ulgowy 12 PLN, normalny  15 PLN. Zapraszamy!

Niedzielny maraton filmowy_01