Fontanna u zbiegu Placu Jana Pawła II i Parku Miejskiego im. Sybiraków przestała istnieć. Ząbkowiczanie widzieli ją jeszcze w świąteczną niedzielę podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, a już w poniedziałek została rozebrana.

Obecnie trwa porządkowanie terenu po fontannie i na jej miejscu powstać ma wyspa z kwiatów. Stanie się pewnie na dłużej elementem parku, zanim władze gminne zdecydują o budowie nowego wodotrysku. Pierwotnie miał on stanowić część rewitalizowanego parku, ale na finale prac zakończonych latem ubiegłego roku (co relacjonowaliśmy w naszym portalu), zdecydowano o wyłączeniu tego fragmentu z projektu parkowego.

Rok temu w wyniku drugiego rozstrzygnięcia przetargowego, o którym pisaliśmy w naszym portalu, magistrat wybrał wykonawcę programu funkcjonalno-użytkowego i kosztorysu wykonawczego. Została nim ta sama firma, tj. Zespół Projektowo-Inwestycyjny Kontrapunkt V-Projekt z Krakowa, która opracowywała koncepcje budowy krytego basenu w Ząbkowicach. Na przedstawienie dokumentacji nowej fontanny projektanci mieli czas do czerwca 2014 r. W wykazie tegorocznych przetargów nie ma budowy nowej fontanny, ale zaplanowane są za to – niewątpliwie pilniejsze – prace zabezpieczające mury obronne w obrębie parku. Stara fontanna przetrwała jeszcze jeden sezon, ale w tym roku nie była już włączana. Mamy za to już czynną urokliwą fontannę w dolnej części parku, więc na wypadek upałów będzie się gdzie ochłodzić.

1 KOMENTARZ

  1. Przydałoby się zrewitalizować i uruchomić fontannę u zbiegu ulic Ziębickiej z Chrobrego a przede wszystkim naprawić przeciekającą, poniszczoną fontannę w rynku

Comments are closed.