Międzynarodowe Targi Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2015 za nami. W tym roku na największej tego typu imprezie targowej w południowej Polsce nie zabrakło stoiska promocyjnego Ziemi Ząbkowickiej, które stworzyły samorządy Powiatu Ząbkowickiego oraz gmin Złoty Stok, Ząbkowice Śląskie i Ziębice.

Targi turystyczne to możliwość bezpośredniego kontaktu z organizatorami turystyki. Stoisko Ziemi Ząbkowickiej odwiedziło wielu przewodników, nauczycieli przygotowujących wycieczki szkolne, a także przedstawiciele przedsiębiorstw turystycznych organizujących wycieczki na Dolny Śląsk. Wszyscy otrzymywali pełną informację o regionie, a także niezbędne materiały promocyjne: przewodniki, mapy, ulotki, kalendarze imprez, oferty noclegowe i gastronomiczne i inne. Przez trzy dni tysiącom odwiedzającym prezentowano atrakcje turystyczne regionu, bazę noclegową i gastronomiczną, a także kalendarz najważniejszych imprez Ziemi Ząbkowickiej. Stoisko promocyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Udział w targach turystycznych to jedno ze wspólnych przedsięwzięć kilku samorządów, które wyraziły chęć współpracy w celu wspólnej promocji regionu. W planie jest także udział w kolejnych targach i wydarzeniach, stworzenie wspólnej oferty inwestycyjnej, a także wcielenie w życie dużego projektu promocyjnego Powiatu Ząbkowickiego. Szczegóły poznamy po uruchomieniu środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska 2014-2020.

Informacja udostępniona przez: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich