Na skwerach winem pachnie i kwiatem bzu, ptaki wariują świtem, budzą ze snu. Burzy się w żyłach krew!!! Burzy się w żyłach krew!!! (…) Zakładam ciemne bryle i zwalniam krok, nieprzyzwoite myśli zdradziłby wzrok. Kusi maj – młody maj!!! Kusi maj – młody raj!!! Maj!!! Młody maj!!! Gdy kasztany kwitną. Kocham ten kraj!!! Maj!!! Młody maj!!! Gdy kasztany kwitną. Wierzę w ten kraj!!! Wierzę w ten kraj!!!

Golec uOrkiestra mają piosenkę, która napotyka na trudności. „Niestety, nawet to nie pomogło, aby piosenka znalazła się na antenie maistreamowych rozgłośni. Powiedziano nam, że się nie mieści w konwencji… Faktycznie, to niepopularne: „kocham ten kraj, wierzę w ten kraj”…” – opowiada Łukasz Golec. No posłuchajmy…

 „W samo południe” w każdą niedzielę prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.