III Pielgrzymka Motocyklistów Dolnego Śląska  do Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej odbędzie się 26  kwietnia 2015 r.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11:00 uroczystą Mszą Świętą w Bazylice w Wambierzycach. O godz. 12:00 uformowana kolumna pojazdów wyruszy do Kłodzka trasą przez Radków i Nową Rudę. Podróż zakończy się na zabytkowej Twierdzy Kłodzko ok. godz. 14.00. W Pielgrzymce Motocyklistów weźmie udział kilkaset motocyklistów. Wszystkie datki zebrane podczas wręczania pamiątkowych „blach”, jak też pieniądze ze sprzedaży losów loterii fantowej zostaną przekazane na rzecz potrzebujących.

Organizatorzy przepraszają kierowców za wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym na trasie przejazdu Pielgrzymki. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają. Zarówno tych, co już mieli okazję wziąć udział w poprzednich imprezach, jak i tych, których jeszcze nie gościli. Szczegóły na infografikach.

 III Pielgrzymka Motocyklistów Dolnego Śląska_01

Po dotarciu do Twierdzy Kłodzkiej rozpocznie się tam wielki festyn pełen atrakcji. W programie koncerty zespołów muzycznych, m.in. grupy CIPIERSI (http://cipiersi.art.pl/) konkursy dla motocyklistów i niezmotoryzowanych oraz najmłodszych uczestników, a także loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami (weekendowe pobyty w hotelach, romantyczne kolacje, zabiegi kosmetyczne). Nie zabraknie świetnie zaopatrzonego zaplecza gastronomicznego. Wstęp na imprezę wolny. 25 kwietnia br. wstęp na Twierdzę Kłodzko dla mieszkańców Kłodzka za darmo (po okazaniu dowodu lub innego dokumentu stwierdzającego zameldowanie). Zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem w cyklach co 30 minut.

III Pielgrzymka Motocyklistów Dolnego Śląska_02

Głównym organizatorem imprezy jest Nowa Ruda Bikers (http://www.nowarudabikers.pl) Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli poseł na Sejm RP Monika Wielichowska oraz senator RP Stanisław Jurcewicz. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Kłodzka, Urząd Miejski w Nowej Rudzie, Gmina Radków, Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Twierdza Kłodzko, Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku, Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Gminy Radków oraz Ojcowie Franciszkanie.

III Pielgrzymka Motocyklistów Dolnego Śląska_04