Ratunku! Ratunku! Na pomoc ginącej miłości. Nim zamrze w niej puls pocałunków. I tętno ustanie zazdrości. Ratunku! Ratunku! Na pomoc ginącej miłości. Nim zbraknie jej głosu i łez. S.O.S.! S.O.S.!

Nowa aranżacja bardzo poruszającej w warstwie werbalnej piosenki „S.O.S.” została przygotowana z okazji 30. rocznicy śmierci Jerzego Wasowskiego – autora tekstów i kompozytora, jednego z założycieli „Kabaretu Starszych Panów”. Tam właśnie występowała legendarna już  polska aktorka Kalina Jędrusik. Najpierw zatem wysłuchajmy „S.O.S.” właśnie w jej wykonaniu, a potem wersję Karoliny Cichej – wokalistki i kompozytorka młodego pokolenia, która zasłynęła brawurowymi interpretacjami poezji Tadeusza Różewicza i Tadeusz Gajcego.


„W samo południe” w każdą niedzielę prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.