>> Wybudujemy i wyposażymy nową siedzibę pogotowia ratunkowego, skrócimy procedury budowlane ułatwiając inwestorom działania na naszym terenie, zmniejszymy zadłużenie powiatu. << To najważniejsze deklaracje kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Ząbkowickiego.

Podczas wczorajszego briefingu, lider ząbkowickich kandydatów Marcin Gwóźdź oficjalnie otworzył samorządową kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Ząbkowickim. Podziękował na wstępie Danucie Woźniak-Łągiewce – szefowej struktur lokalnych partii za wsparcie w listopadowych wyborach udzielone osobom, które postanowiły zaangażować się w pracę samorządową. Poza wspomnianymi celami, jakie stawia sobie ząbkowicki PiS na najbliższe lata, Marcin Gwóźdź wymienił także: ograniczenie bezrobocia, rozwój szkolnictwa zawodowego i otwieranie dróg do osobistego i zawodowego awansu młodych ludzi.  Spotkanie odbyło się pod siedzibą Starostwa Powiatowego. Uczestniczyli w nim kandydaci z poszczególnych okręgów wyborczych do Rady Powiatu Ząbkowickiego.

„Jedynką” w okręgu Bardo – Stoszowice jest Patrycja Wielowska, a ponadto kandydują tam kolejno: Jerzy Maćkowski, Anna Rudoman, Krystyna Grejner, Andrzej Augustynowicz i Henryk Szymański. W okręgu Ciepłowody – Ziębice na pozycji pierwszej znalazła się Teresa Markowska, a na pozostałych miejscach są: Kazimierz Piątkowski, Krystyna Pleśniak, Zbigniew Bajtek, Adam Krzyżanowski, Piotr Witczak, Małgorzata Deko, Maria Żuraw, Krzysztof Wieczerzak, Józefa Chelicka, Marian Zyber i Ryszard Zarzycki. Pozycję numer 1 w okręgu Kamieniec Ząbkowicki – Złoty Stok ma Witold Wiśniewski. Pozostałymi kandydatami są: Czesław Wolak, Angelika Jachimowska, Zofia Frankowicz i Dariusz Łysoń. W okręgu Ząbkowice Śląskie „jedynką” jest wspomniany już Marcin Gwóźdź. Kolejne miejsca na liście zajmują: Izabela Woronowicz, Konrad Duraj, Józef Majerczyk, Anna Głuszek, Sławomir Szymański, Małgorzata Kwit, Artur Wojcieszczyk, Zofia Listwan, Wojciech Saryczew, Anetta Kwiatkowska i Marek Ciapka.

Kandydaci będą przez całą kampanię spotykać się z wyborcami w swoich okręgach wyborczych. Sztab PiS nie planuje żadnych spektakularnych i kosztownych akcji, bo stawia na bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami Powiatu. W myśl hasła wyborczego „Słuchać Polaków, zmieniać Polskę” wszyscy kandydaci na radnych chcą zdobywać poparcie wyborców wykorzystując okres kampanii wyborczej do lepszego poznania rzeczywistych oczekiwań mieszkańców Powiatu Ząbkowickiego. Jak stwierdził Marcin Gwóźdź, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości >> deklarują gotowość do współpracy z wybranymi radnymi wywodzącymi się z innych opcji politycznych. Za cel nadrzędny stawiają bowiem rozwiązywanie problemów, z jakimi borykają się rodziny, przedsiębiorcy i wszystkie środowiska tworzące wspólnotę lokalną. <<