Obiekt obiecany cztery lata temu w kampanii wyborczej, projekt pokazywany już i konsultowany z mieszkańcami. Budowanie miało zacząć się jeszcze w tej kadencji samorządu. Mowa o krytym basenie w Ząbkowicach.

Na temat inicjatywy budowy krytego kąpieliska pisaliśmy w naszym portalu już wielokrotnie. Temat podnosi poziom adrenaliny w rozmaitych dyskusjach, a niewątpliwie basen pod dachem, jeśli powstanie w Ząbkowicach, stanowić będzie jedną z najdroższych inwestycji ostatnich lat. Jednocześnie najdłużej oczekiwanych, bo w obietnicach wyborczych temat ten przewijał się już od pierwszej połowy lat 90. Ostatnia oficjalna wiadomość w sprawie budowy basenu pojawiła się ok. trzech tygodni temu – także w naszym portalu. Wtedy dowiedzieliśmy się o tym jak będzie wyglądać i jakie wyposażenie ma mieć obiekt, który ma być wybudowany w pobliżu stadionu miejskiego przy ul. Janusza Kusocińskiego. Warto przypomnieć, że przetarg na tę dokumentację był ogłoszony w grudniu 2013 r. Wtedy to obecne władze Gminy Ząbkowice zrezygnowały z opracowanego jeszcze w 2009 r. programu budowy kompleksu sportowego (w tym basenu krytego) pomiędzy stadionem a obecnym basenem przy ul. Stefana Żeromskiego, o którym pisaliśmy w naszym portalu. Podczas relacjonowanych przez nasz portal „konsultacji społecznych” burmistrz Marcin Orzeszek deklarował, że rozpoczęcie budowy krytego basenu jest możliwe jeszcze w tym roku kalendarzowym, a pierwsi użytkownicy będą mogli korzystać z kąpieliska i jego urządzeń z końcem 2015 r. Tak czy inaczej przetarg na budowę basenu nie jest jeszcze ogłoszony, a na miejscu, gdzie ma powstać, jest boisko z naturalną zieloną murawą.

Więcej szczęścia jest przy innych inwestycjach na terenie miasta. Rozpoczęły się, choć z sygnalizowanym przez nasz portal, poślizgiem w czasie, modernizacje dwóch ważnych arterii miejskich. Ulica Ziębicka jest już sfrezowana na odcinku od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ul. Cukrowniczą. Trwa już usuwanie starej nawierzchni i podbudowy od strony ul. S. Staszica (gdzie w związku z pobliskim przejazdem kolejowym należy zachować szczególną ostrożność wobec pieszych i innych uczestników ruchu). Przy ul. Legnickiej powstaje nowy chodnik i przygotowywane jest miejsce na nowe krawężniki wzdłuż jezdni. Niewykluczone jest, że jeszcze w tym roku kapitalny remont przejdzie fragment ul. Stanisława Staszica od Wieży Ciśnień do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich. Nie bez perturbacji, ale dobiega finału modernizacja ul. Bolesława Prusa, co już relacjonowaliśmy w naszym portalu. Wprawdzie nawierzchnia jest już ułożona, ale do oddania ulicy do normalnej eksploatacji jeszcze daleko. Widać za to postęp przy opisywanej przez nasz portal budowie skateparku na terenie stadionu miejskiego. Pogoda sprzyja i można już zobaczyć urządzenia, po których za kilka tygodni mają jeździć miłośnicy rolek i deskorolek. Ukończona jest natomiast budowa boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym. Ta inwestycja – jak informowaliśmy w naszym portalu – realizowana przez Starostwo Powiatowe przeszła już odbiór techniczny i na dniach boiska wraz z innymi elementami wyposażenia powinny być dopuszczone do normalnego użytkowania. Niestety obiekt nie jest wyposażony w oświetlenie, co oznacza, że po zmroku nie będzie służył amatorom sportu, jak ma to miejsce na obu ząbkowickich „Orlikach”.

1 KOMENTARZ

  1. Na Legnickiej i Wrocławskiej według planów mają zostać wymienione chodniki których stan jest dobry. Na Legnickiej już zresztą usunęli kostkę betonową w dobrym stanie i na jej miejsce mają wyłożyć taką samą kostkę, tylko że nową, kupioną, opłaconą z kieszeni podatnika. Można by się czepiać że tamten chodnik był brzydki, tak więc około 3 letni chodnik koło LIDLa także ma być wymieniony, 4 letni chodnik koło ALDIego także, trochę starszy chodnik od marketu ALDI, aż do skrzyżowania Wrocławska/Żeromskiego włącznie też ma być przebudowany. Prawdopodobnie wymiana będzie nieunikniona i będziemy mogli oglądać cyrk kiedy robotnicy będą zdejmować np. chodnik przy ALDI, po czym będą kłaść identyczną, tyle że nową i zasponsorowaną przez nas, kostkę.

Comments are closed.