Na początku roku jedna z lokalnych gazet pisała o zaplanowanej na ten rok przebudowie ząbkowickiego dworca. (…) Po ponad pół roku na dworcu PKS pojawiły się jedynie 3 wiaty przystankowe oraz poczekalnia i nic nie zapowiada aby w najbliższym czasie miało się coś więcej zmienić.

Tak zaczyna się najnowszy wpis Dominika Adamskiego. W swoim blogu pod datą 16.08.2014 zwrócił też uwagę na poruszany już w naszym portalu problem komunikacyjnego wykluczenia Ząbkowic.

Coraz więcej kursów jest zawieszanych i ludziom, którzy nie posiadają swojego środka transportu jest ciężko dojechać do pracy po za Ząbkowice. Należy też wspomnieć o wysokich cenach benzyny i coraz częściej ludzie korzystają z tzw. komunikacji zbiorowej. Własnego PKS-u brak, dworzec niszczeje, nawet kolej zapomniała już o Ząbkowicach, nie dodając żadnych nowych połączeń podczas zmian w rozkładach jazdy choć dawniej bez problemu można było dojechać z Ząbkowic bezpośrednio do Katowic czy Krakowa…

Jeśli uważacie Państwo, że kwestie poruszone przez naszego blogera zasługują na dyskusję – zapraszamy do wpisywania się na naszym forum.