Miejscem, gdzie w tym roku rolnicy z Gminy Stoszowice będą świętować zakończenie tegorocznych żniw, będzie Budzów. Wszystkich, którzy przybędą tego dnia do tej miejscowości czeka uczta duchowa i świetna zabawa.

Dożynki Gminy Stoszowice odbędą się już w najbliższą niedzielę 31 sierpnia 2014 r. Wedle tradycji plony ciężkiej pracy na roli będą oddane na ołtarzu. Msza św. polowa zostanie odprawiona o godz. 13:00 przy kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Budzowie. Obrzędy dożynkowe rozpoczną się ok. godz. 14:00. Rozstrzygnięty zostanie najpierw konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz ogłoszone będą wyniki konkursu na najładniejszą posesję oraz najbardziej zadbane przestrzenie publiczne w Gminie Stoszowice w roku 2014. O godz. 15:00 uczestników i gości święta plonów czeka koncert zespołu ludowego „Borowianki”. Atrakcją dodatkową będzie pokaz zumby, jaki rozpocznie się o godz. 16:00. Z kolei na godz. 16:20 zaplanowany jest turniej wsi w przeciąganiu liny, rzucie do celu i biegu na nartach. O godz. 18:00 będzie można oglądać nadzwyczajny wyścig traktorów w ramach Traktor of Road Racing. Naprawdę będzie co podziwiać i emocji nie zabraknie nawet tym, którzy na co dzień nie pasjonują się sprzetem rolniczym.

Od godz. 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna w rytmach muzyki ludowej. Gwiazda wieczoru, czyli zespół „4EVER” będzie koncertować o godz. 21:00. Zabrzmią zatem rytmy, przy których tańczyć się chce każdemu.

Na Dożynki Gminy Stoszowice serdecznie zapraszają wójt Stoszowic, proboszcz Parafii Budzów, sołtys i rada sołecka wsi Budzów.

Dożynki w Budzowie_01