Książka „Z Frankenstein do Ząbkowic Śląskich. Drogi powojennej integracji na Ziemi Ząbkowickiej” podejmuje tematykę regionalną – jest poświęcona dziejom społeczno-politycznym i kulturalnym Powiatu Ząbkowickiego i Ząbkowic Śląskich w latach 1945-1956. Autorką książki jest dr Beata Blicharska.

Materiał badawczy został opracowany w oparciu o dokumenty archiwalne, źródła historyczne, publikacje książkowe i prasowe dotyczące Ziemi Ząbkowickiej. Ważnym źródłem wiedzy były niepublikowane wcześniej relacje świadków i uczestników omawianych wydarzeń, które w istotny sposób uzupełniają obraz życia społeczno-kulturalnego powiatu. Dla autorki utrwalenie doświadczeń mieszkańców naszego regionu wiązało się z chęcią dotarcia do prawdy historycznej i spopularyzowania wiedzy o czasach stosunkowo mało znanych społeczności ząbkowickiej. Książka stanowi pracę doktorską Beaty Blicharskiej, która na co dzień jest nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich.

Zapraszamy na spotkanie z dr Beatą Blicharską, podczas którego promowana będzie jej książka. Odbędzie się ono w środę 2 lipca 2014 r. o godz. 16:30 w Bibliotece Publicznej im. Księgi Henrykowskiej w ząbkowickim Ratuszu.

Z Frankenstein do Ząbkowic Śląskich_02

2 KOMENTARZE

Comments are closed.