Wczoraj w Srebrnej Górze oglądać można było pod wieloma względami unikalny spektakl. Wykonawcami byli aktorzy Teatru „Brama” z Goleniowa, który po raz ostatni gościł na Ziemi Ząbkowickiej siedem lat temu.

Zapowiadane przez nasz portal przedstawienie pt. „Fale” warto było zobaczyć,  gdyż mieliśmy do czynienia z niesamowicie ambitną próbą balansowania pomiędzy tekstem zaplanowanym w scenariuszu a rzeczywistymi doświadczeniami występujących wśród (nie przed!) publiczności aktorów.Teksty oparte zostały na „Falach” – uznawanej za jedną z najbardziej eksperymentalnych powieści psychologicznych Virginni Voolf. Odważna werbalnie i brawurowa scenicznie dramaturgia, jaką było dane oglądać w Srebrnogórskiej Przestrzeni Artystycznej, czyli w „Aniołku” wzmacniało właśnie surowe wnętrze tego miejsca. Dzisiaj to samo widowsko zespól „Bramy” prezentuje Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Awangardowych PESTKA 2014 w Jeleniej Górze. W „Falach” wystąpili: Anna Rynkiewicz, Dorota Świszczewska, Lena Witkowska, Patryk Bednarski, Sylwester Bieniek, Oleh Nesterov, Francesco Lucio Pileggi. Reżyserował Daniel Jacewicz. Premiera spektaklu miała miejsce w listopadzie 2013 r. Po przedstawieniu aktorzy i widzowie rozmawiali ze sobą o treści sztuki i jej przesłaniu. Nie zdarza się to często w „zwyczajnych” teatrach.

Było to kolejne już w Srebrnej Górze zasługujące na szczególne słowa uznania wydarzenie kulturalne w ostatnim czasie. W lutym br., jak już pisaliśmy w naszym portalu, w SPA „Aniołek” „Side show: women!” reżyserowanym przez Katarzynę Donner. To również było przedsięwzięcie artystyczne wysokich lotów.

RECENZJA SPEKTAKLU „FALE” UKAZAŁA SIĘ NA PORTALU VVENA.PL