Targi Konventa w Löbau, które zapowiadaliśmy w naszym portalu,  odwiedziło w tym roku ok. 10 tys. osób. Pojawiły się firmy z Niemiec, Polski, Czech. Były mniejsze i większe oferty. Z naszego mikroregionu pojawiło się pięć firm.

Było to możliwe dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich, którego przedstawicielem był obecny na targach Michał Sikuciński z Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju. W momentach, kiedy niemieccy klienci potrzebowali szerszej odpowiedzi, informacji z miłym uśmiechem wspierał naszych przedsiębiorców, jako tłumacz, doradca, współorganizator przygotowania wsparcia dla lokalnych podmiotów z potomkami włącznie.

Na targach można było zobaczyć wiele interesujących prezentacji. W pierwszym budynku począwszy od strony oszczędzania i darmowego ogrzewania przy pomocy solarów / paneli słonecznych, poprzez oferty budowlane, a dalej już sportowe na pokazach praktycznych z samochodami na wolnym powietrzu. W drugim budynku znalazła się duża scena, gdzie organizowane były konkursy, śpiewanie znanych piosenek przez wokalistów, a także konkursy z zabawami dla młodszych dzieci. Znalazło się dużo firm promujących swoje regiony przez świetnie przygotowanych przedstawicieli wyposażonych w ulotki po polsku, niemiecku i angielsku, stand-upy, roll-upy, ścianki z  reklamą, drobne gadżety, a nawet przekąski.

Reprezentantami naszego terenu byli: Czesława Potemkin, która prowadzi z mężem Mikołajem Potemkinem gospodarstwo agro-turystyczne w Laskach. Ponadto można było zakupić jej różne wyroby z aronii lub ręcznie wyszywane kołderki, Była też Iwona Borzyszkowa z mężem (z Tarnowa) – oboje malują na wyrobach szklanych i bombkach kolorowe ozdoby. Na targach gościła również Alicja Rackiewicz – prezes Zarządu Fundacji Kajetan z Ząbkowic oraz jej pomocniczka Kasia. Jaka sama nazwa wskazuje obie panie reprezentowały organizację pozarządową i pokazywały różne wyroby np. w drewnie, wiklinie wykonane przez ich podopiecznych. W targach brał także udział Łukasz Przelaskowski z Ząbkowic, który prowadzi firmę genealogiczną Poszukiwacze Przodków zajmującą się m.in. projektowaniem drzew rodowych, herbów tym, co może wzbogacić domowe kąciki. Ponadto jest Prezesem Fundacji Rodu Przelaskowskich Herbu Srzeniawa. Byli także: przedstawiciel firmy z Barda: Ski  – Raft, świadczącej usługi spływów pontonowych na Nysie Kłodzkiej w Bardzie oraz właściciel pensjonatu, także w Laskach promowanej w formie agro-turystyki, gdzie znajdują się miłe konie, na których, po treningu można zaplanować wspólną przejażdżkę.

Targi przebiegły bez zakłóceń, prezentacje trwały od 10:00 do 18:00, zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Organizacja, pomoc, wsparcie, reklama ze strony organizatorów zostały spełnione na wysokim i profesjonalnym poziomie.

Relacja i fot udostępnione przez: Łukasza Przelaskowskiego  

2 KOMENTARZE

Comments are closed.