„Nie mówcie mi jak mam żyć” – tak brzmi tytuł autobiografii Władysława Kozakiewicza – mistrza olimpijskiego, który będzie gościem Ząbkowic.

Władysław Kozakiewicz podczas igrzysk olimpijskich w 1980 r. zdobył złoty medal w skoku o tyczce. Jak wielu z nas pamięta zawody odbywały się wtedy w Moskwie i publiczność na stadionie bardzo nie sprzyjała polskiemu zawodnikowi. Wtedy to, wiedząc iż zdobył najwyższy wynik, Władysław pokazał słynny już „gest Kozakiewicza”. Dzięki osobistej znajomości radnego Rady Miejskiej Marka Ciapki z mistrzem, udało się go zaprosić do Ząbkowic. Jak się bowiem okazało Władysław Kozakiewicz jest członkiem klubu motocyklowego „Kozaki 80″, ktory został załozony w Niemczech w przez Polaków zamieszkałych w okolicach Hannoveru. Olimpijczyk odwiedził nasze miasto prywatnie w zeszłym roku i zagościł na V Zlocie Motocyklowym. Wtedy to zrodził się pomysł prezentacji ksiązki. Jak nam powiedział radny Marek Ciapka: >> Podsunąłem pomysł Burmistrzowi i Prezesowi Stowrzyszenia Motofrankenstein. Pomysł sie spodobał, i dogralismy podczas spotkań w Niemczech z Władysławem Kozakiewiczem szczegóły jego przyjazdu i prezentacji autobiografii. Bedzie gościem specjalnym VI Zlotu, przyjedzie wraz z grupa motocyklowa Kozaki 80 <<

Prezentacja książki autobiograficznej Władysława Kozakiewicza pt. „Nie mówicie mi jak mam żyć” odbędzie się w ramach zaplanowanego na 6 – 8 czerwca 2014 r. VI Potwornego Zlotu Motocyklowego. Centrum tej Imprezy jak zawsze stanowić będą planty zamkowe w Ząbkowicach.

Spotkaj się z Mistrzem_02

2 KOMENTARZE

Comments are closed.