To pierwsza taka inicjatywa na terenie Powiatu Ząbkowickiego! Turystyczno-sportowy Rajd Motocyklowy Ziemi Ząbkowickiej odbędzie się w dniach 16 – 17 maja br.  

Rajd się w piątek szkoleniem (dla chętnych) z jazdy off-road, pod okiem doświadczonego zawodnika Wojtka Rencza. Natomiast w sobotę na zgłoszonych zawodników czeka spora dawka przygód i adrenaliny. Trasę rajdu można pokonać na dwa sposoby w zależności od preferencji. Z wersją „Racing” zmierzą się motocykle na oponach kostkach i motocykliści, którzy żadnych przeszkód się nie boją. Natomiast wersja „Adventure” to ok. 260 km dróg do nieśpiesznego przejechania i zaliczenia wytyczonych punktów wg roadbook’a. Trasy w większości asfaltowe będą świetną okazją do podziwiania Ziemi Ząbkowickiej, nawet z osobą towarzyszącą z tyłu.

Rajd Tukan_01

Rajd jest dedykowany dużym motocyklom enduro, jednak organizator jest również otwarty na stworzenie klasy motocykli od 250 ccm do 550 ccm. Organizatorem Rajdu Tukan jest Fundacja Dwa Światy, a jego baza będzie się mieścić w okolicach Kamieńca Ząbkowickiego.

Wszelkie informacje o Rajdzie znajdziesz na: www.rajdtukan.pl