Ząbkowicki „Orzeł” rozegrał wczoraj wieczorem mecz z „Polonią” Świdnica. Był to finał rozgrywek Pucharu Polski OZPN Wałbrzych. Faworytem meczu była III-ligowa drużyna gości i te przewidywania sprawdziły się. Wynik 3:2 dla świdniczan nie był jednak przesądzony przez pierwszą połowę meczu, która skończyła się wynikiem 1:0 dla ząbkowiczan.

Pierwszego gola strzelił gościom już w 16 minucie Kamil Olejarnik. Jednak już w 3 minucie drugiej połowy „Poloniści”, wspomagani przez bardzo energicznych kibiców zdobyli bramkę wyrównującą. Następny celny strzał wykonali w 61 minucie i tym samym uzyskali prowadzenie. Kilka minut później zawodnik „Orła” Łukasz Deneka doprowadził do remisu. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem zawodnik „Polonii” wbił piłkę do bramki naszej drużyny, co przechyliło szalę sukcesu na korzyść drużyny ze Świdnicy. KS Orzeł Ząbkowice przegrywając dzisiaj niestety nie weźmie udziału w dalszych rozgrywkach. Niezależnie od tego serca kibiców zostają przy naszych piłkarzach.

Mimo chłodnej pogody kibice wytrwali do końca meczu i wierzyli do końca, że „Orzeł” odniesie sukces. Ochraniani przez Policję fani „Polonii” gorąco dziękowali swoim faworytom, a w czasie meczu nie sprawiali żadnych kłopotów. Organizator imprez, czyli Klub Sportowy „Orzeł” na wczorajszy mecz przygotował niespodziankę w postaci grillowego poczęstunku dla wszystkich kibiców. Następny mecz „Orła” już w sobotę 17 maja br. o godz. 15:00. Na stadionie w Ząbkowicach nasi piłkarze zagrają z „Granicą” Bogatynia. Już teraz trzymamy kciuki za bardzo dobry wynik tego spotkania!