W Mieście Cudów dzisiaj o godz. 11:00 otwarty zostanie Punkt Informacji Turystycznej, jakiego jeszcze nie było na całej Ziemi Ząbkowickiej.

Turyści i goście Barda w lokalu usytuowanym przy pl. Wolności uzyskają każdą wiadomość, która potrzebna jest zwiedzającym miasto, wędrującym po okolicach lub planujących wypoczywać na terenie Gminy Bardo. Każdy, kto przyjdzie do Punktu otrzyma bardzo czytelną mapkę i starannie opisaną mapkę, przy pomocy której można wyznaczyć dogodną trasę spaceru. Można też pobrać 5-języczny kieszonkowy przewodnik lub folder wydane w ramach kampanii Citywalk. Klasyczni spacerowicze mogą się zaopatrzyć w folder opisujący największe bardzkie atrakcje. Jeśli ktoś wybiera się na miejscową prawie 100-kilometrową arterię rowerową może wziąć przejrzysty i wyposażony w mapki poszczególnych tras w Bardzie i okolicy. Miłośnicy atrakcji wodnych otrzymają wodoodporny przewodnik, który wytrzyma najbardziej ekstremalne okolicznościach spływu po Nysie Kłodzkiej w Przełomie Bardzkim. Jest też do dyspozycji duża, kolorowa i opatrzona wieloma zdjęciami polsko-czeska mapa, na której są wskazane 33 atrakcje Przełomu Bardzkiego i okolic. Wszystkie te materiały są rozprowadzane za darmo – wystarczy przyjść i zapytać.

Punkt Informacji Turystycznej został zorganizowany i wyposażony dzięki dotacji unijnej pozyskanej staraniem Gminy Bardo. Wartość wykonanych prac to prawie 30 tys. zł. Zlokalizowany został tuż przy Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc nie sposób go nie znaleźć. Czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00, w soboty 10:00-16:00, a w niedzielę i święta 11:00 – 15:00. Non stop czynne są także zainstalowane na zewnątrz infomaty (elektroniczne informatory turystyczne – jeden o Bardzie, drugi o Szlaku Cysterskim).  Jeśli wybieracie się dzisiaj do Barda – w tym miejscu dowiecie się wszystkiego. Są też materiały promocyjne dotyczące oferty turystycznej innych gmin Powiatu Ząbkowickiego.

Jeśli nie planowaliście dzisiaj przyjechać do Barda, to może warto plan dnia skorygować. Dzisiaj bowiem o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Karamonem – autorem portalu „Bardo na tropie tajemnic” oraz Mateuszem Gnaczy z Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej. Prelekcja jest elementem projektu „Bardo – wczoraj, dziś i jutro…” – realizowanego przez młodzież w Centrum Kultury i Promocji w Bardzie oraz Publicznym Gimnazjum w Przyłęku. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Sztuki Sakralnej w Bardzie. Rozmowa zapowiada się pasjonująco.

Bardo przyjedź tu dzisiaj (1)