Wczoraj minął rok od pogrzebu śp. Doroty Wrony. Rok temu wiadomość o Jej śmierci była jak grom z jasnego nieba. Pani Dorota była niesamowicie energiczną osobą. Nieustannie pochłonięta była pasjami i poszukiwaniami, czym pozytywnie emanowała na innych ludzi.

Pani Dorota odeszła do wieczności tuż przed Wielkanocą 2013 r. Ponad 20 lat pracowała w administracji samorządowej, przede wszystkim jako kustosz Izby Pamiątek Regionalnych. Podejmowała i realizowała wymyślane przez siebie projekty i zadania, bo nieustannie bardzo chciała, aby Izba Pamiątek, Krzywa Wieża i wiele innych punktów naszego miasta, były miejscem spotkań. Bez wahania angażowała się w różne działania społeczne integrujące Ząbkowiczan wokół dobrych celów. Bardzo lubiła ludzi, co przekładało się na Jej otwartość i serdeczność z jaką przyjmowała gości Ząbkowic. Interesowała się wszystkim, co tworzyło historię i współczesność naszego miasta.

Motywem przewodnim homilii wygłoszonej podczas Mszy św. pogrzebowej za duszę śp. Doroty Wrony były słowa: >> Miłość obroni nas przed śmiercią << 

fot: Dorota Maria Wrona - Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Chryste ale ta strona jest niedopracowana. Nie dość że niekiedy nie da się otworzyć różnych elementów strony, albo (tak jak pisząc ten komentarz) nie móc nic pisać z powodu niewiadomej zawiechy to jeszcze macie jakieś złośliwe skrypty które otwierają jakiś film z youtube.

    • Pracujemy stale nad doskonaleniem serwisu i wspomniane zawirowania analizujemy. Szukamy też ich źródeł. Komentarz ukazał się, więc może nie jest tak źle? Nie jest związany z treścią notki, co pozostawiamy bez komentarza…

Comments are closed.